5 důvodů, proč zajít do Laterny magiky!


V březnu jsem měla příležitost vidět v Laterně magice hned dvě věci: Human Locomotion a Cube. 
Byly doby, kdy jsem na představení výrazového tance chodila často, milovala jsem to, narozdíl od tance jako takového. Umět vyjádřit veškeré pocity výrazem, tancem či gestem znamená dokonale zvládnuté řemeslo a když se přidají ještě další silné vizuální vjemy, je to úchvatná podívaná. 

5 důvodů, proč zajít do Laterny magiky:   • Je to divadlo beze slov. Výrazový tanec. Nemusíte hru znát, abyste pochopili, o co tam jde. Stačí vnímat a užívat si vlastní asociace, která vám fantazie přihraje. 
  • Ohromí vás vizuální efekty, estetika dokonalých těl i kostýmů a spousta multimediální projekce. Chvilku budete přemýšlet, jak tuhle iluzi sakra dokázali, ale než o tom začnete hloubat, rychle vás ohromí něco dalšího. 
  • Okouzlí vás rovněž skvělá taneční show a nepředvídatelná choreografie, která dokáže velice výstižně ukázat jakoukoli pro příběh důležitou emoci. 
  • Můžete na to vzít cizince, co nemluví stejnou řečí, kamarádku, děti i rodiče a užívat si to budou všichni. Tanec spojuje i beze slov. 
  • A samozřejmě: na tanečníkách a tanečnicích budete moc oči nechat. V životě jsem neviděla tolik krásných polonahých těl pohromadě jako v Laterně magice. 


Životní příběh slavného fotografa Eadwearda Muybridge je před představenín dobré aspoň trochu znát. I bez toho se však obejdete - každou událost a náladu vám dokreslí perfektní choreografie a řada metafor. Vizuální stránka je podpořená skvělou hudbou a hlavně kostýmy, zvláště pak krinolínami. Estetická slast to je. Hlavní role tu patří Marku Danielovi, Zuzaně Stavné/Hance Vagnerové. 
Cube je velice moderní a zábavné představení, které si hraje s 3D vizualizacemi, se všímavostí diváka, jeho fantazií a iluzí prostoru, perspektivy a povrchu. Přenese vás z místa na místo a vy vůbec nebudete tušit jak a kdy se tak stalo. Na konci budete mít pocit, že jste si málo všeho všímali, protože je to smršť 3D efektů, ale odcházet budete osvěženi a nadšeni. A budete to chtít vidět ještě jednou. 


Chodíte do Laterny? Jaké představení byste mi doporučili?
LvK

1 komentář: