7 nových českých značek přírodní kosmetiky, kterým můžete věřit!Často se setkávám s tím, že lidé chtějí podpořit lokální produkt, tedy českou kosmetiku a ideálně si pořídit něco čistě přírodního, ale nevědí kde, případně nedokáží rozlišit jak moc kvalitní (a jak moc přírodní, ehm) kosmetika je.

Pokud totiž budete hledat certifikáty, abyste se o čistě přírodním složení přesvědčili, možná je nenajdete. Malé firmy nemají peníze na dost drahou certifikaci, což ovšem nijak nesnižuje jejich kvalitu. O to víc je však potřeba hlídat složení a vědět, zda dané značce mohu věřit.

Ne všechno, co je v Česku vyrobené, má hned punc kvality. Byť to umíme špičkově, když chceme.

Dala jsem tak dohromady seznam 7 nových firem přírodní kosmetiky, za které dám ruce do ohně.  U většiny mám to štěstí, že znám přímo výrobce a vím, co za úsilí stojí za jedním krémem.

Samozřejmě, chybí distribuční sítě, běžně tyhle věci nenajdeme v drogeriích. Ne proto, že by nebyly dostatečně zajímavé, ale že se vyrábějí v malém množství a že je extrémně těžké nechat si výrobek zalistovat. O tom, že mnoho výrobců si piplá složení, ale nemá obchodního ducha, ani nemluvím. 


O to víc by nás tihle značky měly zajímat.
Velkým benefitem může být i to, že jsou cenově dostupné a přitom pro pleť blahodárné.
Možná už některé znáte a možná o všech slyšíte prvně.
Pojďme si je představit:

Omorfia
Praha

Omorfia se začala prodávat až loni v zimě, ale dát celou značku dohromady trvalo řadu let. Za Omorfií stojí Monika s velkou pomocí Markéty a společnými silami se snaží, aby byl skvělý nejen obsah kelímku, ale aby vybudovaly i love brand.

Omorfia je značka luxusní české kosmetiky postavená na moringovém oleji, nabízí prvotřídní bezvodou kosmetiku a každý komponent balzámu - včetně skla, papírového balení či dřívka - pochází z tuzemska.

Nutt
Praha

Tělová másla v krásných baleních (dřevo, sklo, korek) má na svědomí Patricie a Petr, manželé, kteří se zamilovali do Ghany, odkud bambucké máslo nakupují a z každého výrobku přispívají 5 Kč na rozvoj místní komunity, aby si i místní ženy mohly vydělat do slušné živobytí. Kromě skvělých másel na celé tělo si Nutt.cz zakládá na ekologii, a tak pokud vám výrobek dojde, můžete jej poslat a nechat znovu naplnit.

Cannor
Plzeň 

Adél a Vláďa za tím stojí. Jde o konopnou kosmetiku, která se může chlubit dokonce i léčivou CBD látkou a to je v konopné kosmetice velká vzácnost, která si poradí i s těžkým akné či ekzémy. Konopí si sami zpracovávají a byť začali své podnikání až loni, už teď je teď je v portfoliu chce mít (a má) řada kamenných prodejen.

PraváJá
Praha

Za PravouJá stojí Zdeňka, která je sama zhmotněním své značky: je to člověk šťastný, vyrovnaný a se srdcem na pravém místě. Miluje vaření zdravých a skvělých jídel, ale "vaří" i spoustu lektvarů: dokonalé bio pleťové a tělové oleje i odličovací péči. Do toho sama míchá 100% přírodní potravinové doplňky a potrpí si na maximálně koncentrované výrobky.

Zahir
Ostrava

Pamatujete na blog U dvou Verunek? Tak právě jedna z těch dvou krásných Verunek má naprosto dokonalé rodiče, kteří se rozhodli vybudovat novou rodinnou značku a to Zahir. Výrobky si nechávají vyrábět v Maroku, kam často jezdí a přímo vybírají jak jednotlivé ingredience, tak i éterické oleje. A Verunka je jejich nejlepší chodící reklamou, že ano.

Pimpinella
Podhůří Jizerských hor

Za Pimpinellí stojí Petra, která se podílí na celém procesu míchání úžasných balzámů. Pokud tu budete hledat něco opravdu luxusního, doporučuji krém v aragonitu. Aragonit je energizujícím kamenem a energií dobíjí vše, co je v něm obsažené, čímž dodává balzámu na síle. Zároveň čistí energetické blokády a když vám krém dojde, můžete si jej buď nechat u Petry doplnit, nebo vám zůstane Aragonitová šperkovnice.

BeButter
Šlapanice u Brna

BeButter je už dobře zavedená česká značka s naprosto dokonalým ovesným a rakytníkovým krémem a řadou šlehaných másel - na celulitidu, uvolnění, hojení i pro atopiky. V nabídce je pár produktů, ale každý z nich použijete na celou rodinu, i od těch nejmenších a nejcitlivějších. A i přesto, že se BeButter může chlubit certifikáty CPK BIO jsou veškeré produkty za hubičku.


Znáte a máte vyzkoušeno něco ze seznamu?
Budu ráda za vaše zkušenosti!
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat