Moje zkušenost: Akupunktura místo psychoterapie?"Na akupunkturu běž, je to ta nejlepší možná psychoterapie a přitom nemusíš nikomu nic říkat, vyprávět o svých bolístkách a znovu se v tom všem hrabat. Prostě si to odžiješ tím, že se emoce začnou jehličkami samy uvolňovat," doporučila mi kamarádka s tím, že jí pravidelná akupunktura začala postupně měnit chování i uvažování.

Rozhodla jsem se tak pro základní tři "sezení" emoční akupunktury, které se doporučují k posílení, vyrovnání se s náhlými těžkými událostmi či ke zlepšení psychického stavu. O akupunktuře jsem toho do té doby příliš nevěděla a jak už to se mnou bývá skoro ve všem - jdu do všeho a čekám, co to se mnou udělá. O to víc se toho ale stalo a pohnulo. 

Když jsem první zážitky sdílela na instastories, strhla se lavina dotazů, co se dělo, a tak jsem se rozhodla to s odstupem času to sepsat.

Jak to vypadá? 


Lehnete si na břicho a podél páteře vám napíchají jednotlivé orgány malými jehličkami. Tradiční čínská medicína, ze které akupunktura vychází, pracuje s filosofií, že s každým orgánem je spojená emoce, kterou když potlačujeme nebo ji neumíme zpracovat, tak se na daném orgánu ukládá a fyzicky jej oslabuje, dokud nepropukne nějaká nemoc. 

A jehličky ukáží přesně, který orgán reaguje, kde je tedy problém a který je v pořádku. Jehličky skoro vůbec nebolí, menší nepohodlí či tlak pocítíte jen tehdy, když je orgán oslabený a i tak to není nic bolestivého. Každá jehlička nejen diagnostikuje oslabený orgán, ale dokáže ho zároveň harmonizovat tím, že emoce uvolňuje.

Akupunktura v praxi


Každé ze tří "sezení" (ve skutečnosti ležíte, posloucháte relaxační hudbu a je vám příjemně teplo) probíhala úplně jinak. Nejnáročnější byla druhá, kdy už při první jehličce jsem začala fyzicky reagovat, bylo mi mdlo, poléval mě studený pot a trvalo mi asi deset minut, než celá reakce ustala. První a třetí terapie přitom byla naprosto v pořádku a místy jsem si i zdřímla.

Psychicky to ovšem bylo trochu náročnější, než jsem čekala. Z ničeho nic začaly nabíhat nejrůznější události ze života, vzpomínky, bolesti, strachy. Přicházelo to nekontrolovaně, bez časové posloupnosti, ale postupně se to začalo skládat. Nejdřív jsem se tomu snažila bránit, ale bylo mi to k ničemu - už se to spustilo, už to jelo a v hlavě naskakovaly obrazy, lidi a situace, které jsem neměla uzavřené, dořešené, odpuštěné.

Ze všech emocí to byl žal, z orgánů srdce, které měly obrovskou reakci ještě i při třetím sezení. I kdybych tam ležela celý den a ne jen tu hodinku a půl, pořád by to reagovalo.

Emoční akupunktura má měnit charakter. Ne že by člověk docela změnil svou povahu a osobnost, ale začne jednat bez všech svých nánosů zranění, křivd, ublížení, ponížení, zloby a nenávisti. Spíš bych tak řekla, že to čistí a zvýrazňuje charakter. 


A co dál? 


Doporučují se tři sezení, vždy po týdnu, jelikož ještě týden celá předchozí terapie dojíždí. Při třetím sezení jsem přes jehličky dostala do těla ještě Bachovky a lahvičku speciálně pro mě namíchaných si pak odnesla ještě domů. Vždy jsem odcházela odpočinutá, maximálně vyklidněná a smířená. Ten klid mi zůstává, i když mi došlo, že budu muset mnoho věcí řešit a že to bude po pár letech zase zlomové období. A pak se vrhnu na akupunkturu znovu!

Kolik to stojí? 


Jedno sezení v Beauty Body Clinic trvající 90min stojí 3000 Kč s tím, že se doporučují minimálně tři sezení. Ale když řeknete moje jméno, stačí Lucie, tak jednu terapii budete mít zadarmo. Tedy 2+1 akupunktura zdarma.


Zkusili jste někdy akupunkturu?
LvKŽádné komentáře:

Okomentovat