PRESS TRIP: Esxence Milano Frangrance Week 2019


Esxence Frangrance Week je každoroční mezinárodní událostí parfumérů v Miláně, kde člověk může objevit řadu jedinečných přírodních niche parfémů. Kromě kouzelných vůní je to samozřejmě svět umělců, kteří pomocí jednotlivých vonných složek dokáží podtrhnout osobitost, extravaganci a navodit nejrůznější emoce.

Já se mohla díky pozvání Myskino potkat a seznámit se třemi významnými parfuméry a uznávanými lidmi z oboru. Za největší zážitek považuju osobní seznámení s Patricií de Nicolaï, která se sice narodila do rodiny Guerlainů, ale když jí bylo doporučeno, aby se o nic nestarala a byla jen ženou v domácnosti, rozhodla si založit vlastní byznys. Dnes jen po Paříži má více butiků než Guerlain a je jednou z nejuznávanějších žen parfumérského řemesla.

S Hankou a Andreou z Myskino. Za námi The Mall, kde se akce konala. 

Nejdříve vystudovala chemii, poté jednu z nejprestižnějších parfumérských škol světa ISIPCA ve Versailles. V roce 1989 s manželem založila vlastní firmu, Nicolaï, kde vytváří neotřelé kompozice z nejkvalitnějších raw surovin dodnes a je rovněž ředitelkou Osmotheque, tedy archivu jednotlivých vůní.

Patricia mě překvapila svou vřelostí, uvolněností a velice klidnou a vlídnou energií.

S Patricií de Nicolaï.

Druhou neméně zajímavou ženou pak byla Anaïs Biguine stojící za značkou Les Cocottes a Jardins D´Écrivains (Zahrada spisovatelů), ve které spojila své dva koníčky: krásu zahrad a literaturu. Anaïs se svou zlatou hřívou působila étericky a zcela odpovídala nejčastější představě o Francouzkách: ležérní, stylová, energická, jemná, přitom sarkastická.

S Anaïs Biguine

Dalším zajímavým setkáním bylo poznat zakladatele Francois Hénina stojící za značkami Jovoy a Jeroboam, tedy "parfémovanými extrakty pro městské nomády." Ten představil novinky, které připravují v nejbližších pár měsících vypustit do světa a mají okouzlit i mladší zákazníky, kteří niche parfémy teprve objevují.

Pochopitelně jsme obešli ještě řadu dalších značek, které nás zaujaly. Jinak se zde prezentovali výrobci snad z celého světa - někteří mě osobně ohromili nápadem, konceptem a filosofií, jiní zase cílili na jiný než český/evropský trh, tudíž jsme se naprosto míjeli.

Exkurze: Miláno

Samotné Miláno jsme s týmem Myskino objevovali večer před veletrhem, kdy ještě v půl jedné ráno jsme se rozhodli navštívit katedrálu, dominantu města. Byla nádherně nasvícená a život v centru Milána nekončil ani půlnocí. Druhý den jsme si pěšky došli k The Mall, kde se celá akce konala, ale už jsme pospíchali na předem dohodnuté schůzky.

Co mě mile překvapilo byla móda zúčastněných. Je to veliký, známý milánský veletrh, kam se sjíždí lidé z byznysu z celé Evropy, přesto jsem nečekala, že mnozí účastníci pojmou akci jako Milano Fashion Week. A to i přesto, že bylo nevlídně: lehce pršelo a na italské poměry panovala docela zima.Ještě ten večer už jsme vyráželi na letiště, jelikož hned den poté, v pátek, se otevírala nová prodejna Myskino na Vinohradské 24, kde si kromě niche parfémů můžete vybrat i přírodní značku Henné Organics a Antonii Burell.

LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat