Problematická pleť? Pomoci může šafrán a další suroviny z biodynamického zemědělství
Už loni jsem biodynamické značce dieNikolai propadla. V mém případě to byly hlavně pleťové krémy - z ghí másla, smetany a šafránu - které mě dostaly do kolen. Tučné krémy jsou tak výživné, že je ocení zejméně suchá či stárnoucí pleť, pro milovníky lehkých textur jsou tu séra, která se okamžitě vpijí, pleť vypnou a lze je tak použít i jako bázi pod make-up. Nově dieNikolai vyslyšel i volání po veganských produktech a uvedl fluid Šafránové nebe. 

Biodynamická kosmetika dieNikolai: 


dieNikolai je rakouská značka z Wachau s nejpřísnějším certifikátem bio kvality Demeter (1. stupeň) a zaručuje tak, že minimálně 90% složek pochází z biodynamického zemědělství.

Biodynamické zemědělství je postavené na ekologickém a udržitelném hospodaření v souladu s přírodou i s celým vesmírem. Svou úlohu zde hraje postavení hvězd, měsíce a slunce v době výsadby, sklizně i produkce. V biodynamickém zemědělství hraje významnou roli např. doba sklizně. Rostliny se sklízí v době, kdy obsahují nejvíce účinných a prospěšných látek. V praxi to vypadá tak, že se některé rostliny sklízí před východem slunce, některé v poledne a jiné naopak večer.

Jde rovněž o to, aby se do přírody zasahovalo co možná nejméně a aby zemědělství respektovalo půdu, zvířata, rostliny i lidi. Vše musí být v souladu a s ohledem na pohodlí a přirozené chování zvířat v přírodě.

To nejlepší ze složení...


Veganská novinka se jmenuje Šafránové nebe a jde o lehký krémový fluid určený hlavně pro mastnou či problematickou pleť - ať už si pod tím pojmem představíme nečistou pleť, akné nebo lecjaké hormonální výkyvy, na které pleť reaguje např. v těhotenství či během klimakteria.

Jak název napovídá, fluid obsahuje nejvzácnější koření světa - šafrán. Šafrán je považován za relativně silné antidepresivum a lék, který obsahuje vápník, draslík, hořčík, železo, z vitamínů využitelných pokožkou například vitamín A. V kosmetice se používá jako silný antioxidant pohlcující volné radikály. Osvědčil se tak i v boji proti předčasnému stárnutí.

Problematická pleť rovněž ocení rakytníkový olej pro jeho antimikrobiální účinky. Podporuje regeneraci tkáně, a proto se užívá k ošetření spálenin či při poškození pokožky radioaktivním zářením. Rakytníkový olej obsahuje všechny vitamíny rozpustné v oleji, které pokožka dokáže vstřebat. Ve fluidu má tak své nezastupitelné místo, jelikož obsažené vitamíny jsou silnými antioxidanty, které pohlcují volné radikály a tím pomáhají redukovat stopy po přílišné zátěží stresu, nezdravého životního stylu a životního prostředí. Rakytníkový olej mimo jiné obnovuje přirozenou obranyschopnost pokožky, která se je tak odolnější a nad to maximálně zvláčněná a vyživená.

Ve vysoké koncentraci je ve složení obsažen rovněž olej z hroznových a bezových jader, což je v kosmetice vzácnost. Ale jsme ve vinařské oblasti Wachau, kde je olej z hroznových jader lokální surovinou. Ten obsahuje resveratrol a vysoký podíl Procyanidinu, tedy antioxidanty, které chrání buněčné procesy. V kosmetice olej z hroznových jader dokáže regulovat tvorbu kožního mazu, hodí se tak pro mastnou pleť, zároveň ale podporuje tvorbu kolagenu a působí tak blahodárně a regeneračně na zralou, suchou pleť.


(Šafránové) nebe pro mastnou pleť


Možnost otestovat jsem Šafránové nebe jsem měla i já, byť mám pleť normální až sušší. Ve skutečnosti jsem snad neměla fluid, který by pokožka tak rychle vstřebala a chtěla další dávku.

Fluid je velice lehký a poslouží jako báze pod make-up, i když na bezproblémové pleti už make-up není třeba, protože dokáže sjednotit a zjemnit. Pleť zůstala vláčná a velkým překvapením pro mě bylo, že pleť nepnula, jak to u produktů na mastnou pleť bývá. Žádné vysušení se nekonalo.

Já osobně na fluid vždy dávám ještě krém, ale to už záleží na pocitu a preferencích každého. Šafránové nebe je luxusní záležitost, které toho nelze moc vytknout. Lehká nemastná konzistence, přitom nabušená skvělými oleji.

Pokud o dieNikolai slyšíte prvně, mrkněte, co jejich výrobky obsahují: 10 skvělých regionálních surovin pro pleť, na které jsme zapomněli! 

LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat