Jsem sbalená na dovolenou, na kterou nepojedu.


Jestli někam letos na dovolenou pojedu, pak to bude muset být buď špatný vtip nebo last minute. To se vlastně snad ani nevylučuje. Najít na cesty parťáka se zdá být každým rokem o něco náročnější - každým rokem přibývá nově narozených dětí kamarádek a s neustále klesající rozvodovostí navíc nehrozí, že by některá má kamarádka chtěla jet na pár týdnů s někým jiným, než se svým milým, natož nedej bože se mnou. 

Přitom ani nejsem žádný dobrodruh, který by si liboval v nepohodlí, špíně a nebezpečí.
Naopak: čím jsem starší, tím víc umím ocenit čistotu a klid. Bohužel mi karma z minulých životů nedovoluje čistotu, bezpečí a klid prožívat, i kdybych se měla ubytovat v pětihvězdě na nejnudnějším a neodlehlejším koutě světa (doplňte si sami...)

Stačil by mi náš nudný, evropský a plně civilizovaný svět, kde mohu držkovat snad jen na špatnou kávu, přílišné davy turistů, co dostaly stejný nápad a chtěly vidět to samé, co já, na předraženost piva a hotelové snídaně, kde nemají ani pořádné croissanty.

Londýn, Vídeň, Dublin, Oslo, Stockholm, Kodaň.
Víc nepotřebuju.
Nechce se mnou někdo jet?

Jsem plně vybavená - můj šatník skýtá na milion vlněných a kašmírových svetrů, ale pro případ Vídně se najde i něco hedvábně chladivého. A hlavně - nebývám hormonální, náladová, náročná, mám své kosmetické vybavení, které mě činí klidnou a mám teď i spoustu audioknih stáhnutých, tudíž budu poslouchat a ani nepípnu.

Momentálně poslouchám Proč spíme. Je to audiokniha, kterou mi doporučila už loni kamarádka, když jsem si jí stěžovala, že mě furt někdo tahá moc brzo ráno z postele. Nedej bože, když v sedm ráno zavolá kurýr, jestli budu ve čtyři odpoledne doma. Tahle knížka je mi svědectvím, že nevyspávám, nýbrž si zvyšuji imunitu, životní úroveň, sociální inteligenci a prodlužuji si život pokaždé, když vstávám v době velké přestávky.

Ale proč to píšu. Potřebuju dovolenou. Ne, nejsem upracovaná. Ale je to červen, který je měsícem audioknih. Audiotéka má akci každý týden na 8 nových audioknih, které si stáhnete do svých poslouchadel jen za 99 Kč. Žádná cédéčka, prostě si daný titul stáhnete, kam potřebujete. Klidně i přes mobilní aplikaci.

A víte, co je super na audioknihách? Už to, že tituly byly namluveny, je jakousi zárukou kvality, čtenosti a zajímavosti každého titulu. Ale hlavně - jsou ideální na cesty. Na poslech do auta, v uších do letadla, na hotelovou terasu po nájezdu italských turistů, o rodinných dovolených ani nemluvě.

Vším jsem vybavená. Mám svých pár titulů na léto, opalovací krém i repelent.
Ještě do Švýcarska bych jela. Ale jestli letos skutečně někam vyrazím, pak to bude muset být buď špatný vtip nebo last minute.

Špatný vtip. Jako vždycky.
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat