C.Lavie na začervenání pleti, záněty a zanícení.


Když přijela do Prahy Sylvie Cazenave-Lavie, zakladatelka a vývojářka přírodní kosmetiky C.Lavie, byla velká radost ji potkat. Věřili byste, že žena, která aby si ulevila a vyřešila svou podrážděnou, zanícenou, ekzematickou pleť se sklony k začervenání, se naplno ponořila do výzkumu a studovala phytoterapii a aromaterapii (a následně založila kosmetickou firmu), byť jejím zaměstnáním bylo IT?

Značka C.Lavie je francouzská čistě přírodní kosmetika, kde na každém obalu je uveden počet použitých ingrediencí. Pečlivě vybraných ingrediencí, které mají hýčkat, zklidňovat, zvláčňovat a starat se o mikroflóru pleti.

Silná trojka


Oční gel. Sérum. Pleťový krém. 
Třetí krok vždy nahrazuji pleťovými oleji, kterých mám nemalou spotřebu. Silná trojka gelu, séra a krému C.Lavie mi však bohatě stačí i na sušší pleť a bez jediného pocitu pnutí. Kombinace je lehká, nemastná, neparfémovaná, nelesknu se, přesto nemám pocit vysušení, jak to u mnohých emulzních výrobků bývá.C.Lavie jako značce jsem tak dala šanci. Oční gel .11 (11 ingrediencí) je chladivý, na bázi květových vod a aloe vera. Obsahuje extrakt (CO2) z kávových zrn, napomáhá tak mikro-cirkulaci v místech postižených nejčastěji tmavými kruhy, které zmírňuje. Zároveň oční okolí vypíná a vyživuje.

Rozjasňující sérum .21 (21 ingrediencí) mě okamžitě překvapilo svou barvou a texturou - ta je lehká, avšak sérum je skoro až třpytivě bronzové. Původně jsem tak nanášela jen na ranní ošetření, abych s pigmentem nešla do postele, ale jak se ukázalo, lze jej používat i na večer. Nejde totiž o dodání barvy či efekt BB krému. NE! Pleť sice vypadá lépe, ale zabarvení v tom nehraje roli. Za výsledkem stojí zlepšení cirkulace krve, zlepšování zánětlivých stavů, regulace tvorby melaninu. Stimuluje tvorbu kolagenu a o pleť se stará mimo jiné i olej z datle pouštní (výživný), olej z rajčatových semen, destilát z citronu či extrakt z granátového jablíčka. Sérum je lehké, nemastné, příjemné.

Denní krém .19 (19 ingrediencí) doplňuje předešlé dva kroky, ale zvládne se postarat o krásnou pleť i sám. Je nemastný, ale příjemně krémový. Obsahuje opunciový olej, který je velice vzácný a v anti-ageingu jeden z nejúčinnější v boji proti vráskám, kterému nahrává i kyselina hyaluronová ve dvou molekulárních velikostech.

A poslední, co jsem si před létem ještě dopřávala, byla úžasná C.Lavie pleťová mlha, kterou si můžete zabalit na cesty, použít k osvěžení či i jako dočištění po odlíčení. Na cokoli. Je úžasná, zcela bez alkoholu a ještě s tolik důležitými laktobacily! 

Pokud hledáte něco nového, kde nemusíte dělat kompromisy mezi složením a účinkem, ráda doporučím. A pokud mi dáte vědět, jak vám C.Lavie pomohla se záněty a začervenáním, budu ráda za zpětnou vazbu! 

LvK

1 komentář:

  1. Ach, to je prvý krát, čo som túto kozmetiku našla u niekoho na blogu. Sylviu som stretla na veľtrhu a jej kozmetika ma očarila. Ale bohužiaľ sa nedá objednať na Slovensko. To rozjasňujúce sérum je úžasné.

    OdpovědětVymazat