U mě doma


O svém salonku s postelí na nebesích jsem vám už loni psala. Stále platí, že v něm pořádám malé, dívčí sešlosti, masáže obličeje, čaje o páté a anebo dýchánky se skleničkou vína. S některými přáteli je to takový náš oblíbený "meeting point" i pro nějakou kreativu, takže občas vymýšlíme, fotíme, ale většinou jen opravdu relaxujeme.

Myslím, že kouzlo tohoto bytu je právě ona postel na nebesích, která celou místnost opticky rozděluje na dvě části: útulný salonek pro setkávání s přáteli, kam jde v létě krásné světlo a v zimě dotvoří atmosféru zase spousta voňavých svíček a polštářků a ložnici, která si tím, že je "v patře" zachovává své soukromí a drží se tam teplo! Nahoře se rovněž skvěle usíná, jelikož vše, co je dole, je nerušivé, vzdálené a nikdo na vás nemůže. 

Celý salonek jsem držela v neutrálních barvách, kde barvy polštářků jsem jen měnila podle ročního období nebo např. vánoční výzdoby, až do té doby, než jsem potkala Beu Dušek. Moderní čalounice, která křesla nečalouní, aby je opravila, ale aby z nich udělala umělecký kousek, jenž oživí interiér a bude doslova čnět. Jakmile jsem se s Beou poznala a viděla její studio, tedy ráj nádherných kusů, kdy z vintage křesel a starých rámů dělá dokonalé moderní, neotřelé i extravagantní nosné prvky interiéru.

A tak jsem jedno křeslo taky chtěla.
Věděla jsem, že půjde do salonku. Byt má sice ještě pracovnu, ale tu si tak nepiplám. Tam jak zasednu k počítači, tak nevnímám svět ani okolí a neměla bych čas si užívat pohody a relaxu.
A protože je salonek více méně v neutrálních barvách, zasloužil si trochu divočinu. Chtěla jsem výrazné barvy, neotřelé vzory a barevné kombinace.

Když jsem s Beou vybírala látky, bylo to těžké rozhodování. Původně jsem chtěla tedy jednobarevné křeslo, zato například opravdu výrazné, nakonec jsem vybrala desing od Christiana Lacroix inspirovaný Paříží a v kombinaci se zářivě růžovým sametem.

Z výsledku jsem natolik nadšená, že si na křeslo neustále chodím trůnit a kochat se.
Ale abych vám ukázala, jak křeslo, původem z Francie, vypadalo v originále a kolik s tím bylo práce, přidávám fotky před a po.

Bea Dušek, drobná blondýnka, sice může působit dojmem, že si potrpí na precizní manikúru, ale pravdou je, že miluje veškeré kuchání křesílek, čištění a veškerou tu špinavou, tvrdou manuální práci. Přidané estetično, tedy vytříbený vkus a smysl pro každý detail, už z ní dělají umělce!

Bea Dušek při práci! 

A finální výsledek! 

Jaký kus nábytku, co máte doma, je pro vás umělecké dílo?
LvKŽádné komentáře:

Okomentovat