Říjen jedné Lucie


Říjen přál cestování, babímu létu, byl velice pracovní, a zároveň jednu pracovní etapu života uzavřel.
Byla jsem taky hodně v přírodě a to i v té biodynamické! Říjen tak byl vlastně měsícem blažených úsměvů!

Začátkem října jsem vyrazila na týden do své oblíbené destinace: do Berlína, který jsem si opět celý prochodila a tentokrát měla možnost dojít se podívat přímo do Und Gretel a poznat celý tým! Dvanáct neuvěřitelných žen, překrásný showroom a naprosto úchvatná přírodní dekorativka, která splní i požadavky nejnáročnějších vizážistů!


Z Berlína se vyráželo rovnou do Rakouska, konkrétně do Wachau, Nikolaihofu. Byla akorát sklizeň šafránu, a tak jsme dobrovolně otrhávali nitky z kvítků, které se pak zpracovávají do krémů a fluidů dieNikolai. Stejně jako v létě, i tentokrát jsme si prošli biodynamické vinice a kochali se dechberoucí podzimní přírodou!


Týden na to už jsem seděla ve vlaku směr Opava, kde se konal nultý ročník Fashion Storm, módní přehlídky, která představila tamější talentované návrháře a lokální značky, které dbají na kvalitu materiálů, řemeslné zpracování, udržitelnost a přitom nositelnost. Hlavní hvězdou přehlídek byla současná tvář domu Gucci Bára Fialová a v nabídce doprovodného programu i řada edukativních přednášek a workshopů. Akce si právem zasloužila pozitivní ohlasy a slova chvály a já se tak těším na všechny další ročníky!


Protože předchozí akce byly všechny pracovního charakteru, tak jsem si hned po Opavě dojela odpočinout do Špindlu a do úžasného Savoy hotelu, kde se o mě starali jak o vlastní. Vážně. Snad nikde se mi nedostalo takové péče. První večer jsem mohla okusit naprosto famózní gastronomii Savoya restaurace, která mě nadchla netradiční přípravou jídla, ohromila dezerty i výběrem vína. Druhý den, kdy i na horách bylo přes dvacet stupňů, se pak vyráželo na túru. Dvacet kiláků v nohách pak příjemně rozmasírovala a uvolnila vířivka, takže druhý den nebolel ani sval. Byla to naprosto dokonalá péče ve všech směrech, takže kdyby vás lákaly výlety do hor i mimo lyžařskou sezónu, tak se tu stavte za relaxací, regenerací a jídlem!


Jaký byl váš měsíc?
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat