Vánoční pohoda začínáPro mě dneškem začínají Vánoce.
Ve všech vánočních filmech jsem lidem záviděla to těšení se, přípravy, zdobení stromečků. Málokdy jsem to zažila. Jako studující mě štvalo, že se učitelé před Vánocemi snaží skoro už uzavírat známky na vysvědčení, a tak pokud jsme si nedali čtvrtletku z matiky v prosinci, tak zákonitě vždycky hned první týden v lednu. Měli jsme přeci celé svátky na to se učit. 

Teď, na volné noze, jsem všechno odevzdala už během první půlky prosince.
Abych měla svátky volné.
Začínají mi vlastně dnes. Hned jak dopíšu tento článek, odjíždím z Prahy, odlíčím se, nahodím pyžamo a kromě štědrovečerní večeře, kdy se zase celá hodím do gala, nebudu z peřin vylézat. S sebou si beru všechny nedočtené knihy i knihy, které jsem letos nestačila ani otevřít a nevstanu, dokud nedočtu tu poslední.

Vánoce beru jako restart a nehodlám přistoupit na předvánoční stres (ten balíček jsem na poště nechala, omlouvám se odesílateli!).

A protože vánoční atmosféra nenastane zapálením adventního věnce, týden před Vánoci jsem si navíc udělala jen pro svoje milé lidi. V neděli vyrazila se svým dívčím gangem na vánoční trhy a svařák, v podobném duchu jsem trávila i své "pracovní" schůzky.

Tenhle článek nemá vlastně žádnou pointu ani doporučení.
Jen z toho mám radost. Že jsem se letos zvládla ukočírovat, že mě čeká už jen balení dárků, zimní spánek a pudinkové rohlíčky od babičky!

I když vlastně...
Zítra, 21.12. je zimní slunovrat, pak nám zase začne období světla a hlavně nové desetiletí. Narozdíl od Silvestra to není uměle vytvořený svátek a uzavírá tak jedno období a otevírá docela nové. Říká se, že co si nemáme do další dekády brát s sebou, to do této doby odejde a my to nezachráníme. 

Dvacátá léta. 
Pojďme si tak zítra dát aspoň jedno předsevzetí, které pro nás bude po další dekádu to nejdůležitější.
Já v tomhle mám jasno, ale chci si to dát zítra na papír.

Užijte si svátky,
LvKŽádné komentáře:

Okomentovat