10 mých módních a kosmetických předsevzetí pro rok 2020


Člověk se neustále vyvíjí a styl s ním.
Tedy v lepším případě.
Protože kromě toho, že si budeme na blozích ukazovat jen nejnovější trendy, je potřeba si občas přiznat i chyby, kterých se dopouštíme! 

Já si na rok 2020 dala následující předsevzetí, kterými se chci řídit zase o něco víc!

1.) Zjednodušovat styl


Zjednodušovat linie, zařazovat do šatníku více neutrálních a lehce zkombinovatelných barev, jelikož výrazné barvy mi ve skříni opravdu nechybí, za to základní kousky ano. Tento nepoměr potřebuju srovnat, jinak budu mít skříň plnou oblečení a pořád nic na sebe. 

2.) Investovat do kvality


Tohle pro mě zdaleka není nové předsevzetí, jen se mi každoročně posouvají hranice toho, co mi přijde opravdu kvalitní a do čeho chci investovat. Dokud si to budu moc dovolit, tak chci zpřísňovat pravidla na kvalitu materiálu a nenechat se omámit pouze vzhledem.

3.) Více podporovat návrhářeNepopírám, že by se mi nelíbily ikonické kabelky věhlasných módních domů, přesto to stále asi nevnímám jako nutnost a svou cestu. Jinými slovy: ještě jsem k takové investici nedospěla a dává mi zatím větší smysl dát peníze třeba do cestování, které ve mně probudí daleko silnější radost, než cokoli materiálního. Dává mi ale smysl podpořit malé, lokální návrháře, co fakt umí - ne tím, že pro ně něco nafotím a nasdílím na sítích, ale tím, že si od nich něco opravdu koupím. Za loňský rok jsem si pár takových radostí udělala a vím, že jsem udělala radost i návrhářům samotným. 

4.) Prokládat vintage kousky 


Miluju eleganci, styl 20. let 20. století, kousky s příběhem, vintage psaníčka a další radosti, které objevím po létech u někoho na půdě. Jen si uvědomuju, že každý takovýto poklad je krásným a zajímavým zpestřením celého outfitu, ale celý outfit sestavený jen z vintage věcí už často působí těžkopádně, na což občas udržitelná móda naráží a hřeší. Hranice neotřelého a těžkopádného stylingu je přitom tenká a já sama s tím mockrát bojuju. Letos to chci odlehčit! 

5.) Nosit dlouho nenošené


Což mi připomíná, kolik krásných věcí z šatníku nenosím! Musím to změnit! Řadu věcí mám sice pro radost - z úžasných materiálů či od úžasných lidí - ale stále čekám na příležitost nebo to správné počasí, které nikdy nenastane. Nenošené kousky jsem si sepsala, abych je stále měla na očích a nikoli na dně skříní, a věřím, že mě to přiměje je nosit častěji. Pokud ne, pak je pošlu o dům dál.

6.) Nebrat, co mi nesedí


Občas mám sklony koupit to, co je možná naprosto dokonale ušité, ale mně nesedí. Jelikož mám široké boky a úzký pas, mezi těmito tělesnými proporcemi je dokonce rozdíl jedné konfekční velikosti, a tak mám problém sehnat opravdu padnoucí sukně. A protože jsem velice zimomřivá, nedávají mi smysl ani trička s krátkým rukávem či nepraktické spojení vlněného svetru a třičtvrtečních rukávů. Přesto to u mě najdete. Chyba, na kterou si teď už dávám pozor!

7.) Pravidelně třídit šatník


Šatník třídím pravidelně třikrát za rok a jsem vždy zděšená, co všechno si z nostalgie nechávám. Je to vždycky smutné třídění - jednak vidět to obrovské množství textilního odpadu, co i já, která si tyhle věci dost hlídá a nakupuje jen minimálně, vyprodukuje a často je mi i do breku z toho, co jsem byla schopná si vzít na sebe. Inu, člověk se neustále vyvíjí, berme to tak. 

8.) Jógu obličeje pravidelně


Do kosmetické rutiny příliš sahat nechci, jelikož už jsem si jí vymazlila ke své naprosté spokojenosti, přesto bych tento rok pravidelněji a daleko častěji přidala cvičení jógy obličeje, která zpevňuje ochablé kontury a zpevňuje svaly tváře tak, aby se na ní gravitace projevila o něco pomaleji. Přesný návod, jak cvičit (a jak to omlazuje obličej) najdete například v knize Krásná Tvář

9.) Co nejméně kulmy


Pro tento rok jsem se rozhodla zkusit nechat dorůst mikádo, které jsem teď měla řadu let a které je - s mými vlnitými vlasy - velice těžké udržovat v příčetném a koukatelném stavu. Kulma se tak stala za ta léta mojí nejlepší kamarádkou, se kterou jsem trávila prakticky každý den. Nyní bych ji ráda zazimovala, resp. šetřila si ji pouze na zvláštní příležitosti a vlasy nechala dorůst tak, aby neměly tendenci se kroutit na všechny strany. Byť to mi asi dopřáno úplně nebude. 

10.) Více se usmívat

To vždycky dělá daleko hezčí obličej, který odvede pozornost k případným malým nedostatkům stylingu :-) 


Jaká předsevzetí ohledně stylu a krásy máte vy?
LvK
Žádné komentáře:

Okomentovat