8 drobných radostí, kterými si zpříjemňuji zimu!Nejsem zimní člověk. Přívlastek "zimní" se mi líbí pouze u slova spánek.
Zimu ráda nemám, a tak si každý rok hledám pár drobných radostí, které mi pomáhají v čekání na jaro! Letos jich mám osm!


1.) Sobotní sladké snídaně: Po jednodenním půstu po Vánocích jsem si naordinovala některé sladké dny, ulevovat trávení mohu až na jaře, že jo? Sobotní (a často i pondělní) rána tak začínám v pekárně, kde si kupuju vynikající švestkové koláče. Donesu je domů ještě teplé, připravím si kafe a hned mi den začíná lépe.


2.) Rámeny: Letos jsem si zamilovala výživné a prohřívací rámeny s krevetami. Dělají strašně dobře na duši a na promrzlém těle. Kdykoli během dne. 


3.) Vlněné svetry: Největší zimomřivku světa nic jiného, než pořádný huňatý vlněný svetr, nezahřeje. Samozřejmě jsem došla tak daleko, že jako první vrstvu oblékám bambusové tričko, jako druhou lehký kašmírový svetřík a naposledy vlněného huňáče. Umění vrstvení jsem sice nikdy neovládala, ale když se podívám z okna, připomenu si, že mou jedinou ambicí v zimě je přežít, nikoli vypadat jak ze škatulky.


4.) Svíčky: Zdroj tepla mě vždycky udržuje při životě, tudíž má spotřeba svíček je poměrně vysoká. Miluju ale jen ty z přírodních vosků!


5.) Tělové rituály a masáže: Pokaždé, když se můžu v zimě položit, zavřít oči a zdřímnout si, je to pro mě velká radost. Minulý týden mi velice pomohl tělový rituál Babilonia, kde se o mě postarali od hlavy až k patě přírodní značkou ALQVIMIA, kterou jsem díky tomuto vyzkoušela prvně. Po celotělovém peelingu a zábalu z mořských řas tu byla ještě naprosto dokonalá celotělová masáž, která uvolnila napětí i drobné bolístky těla. Mně pomohla především s otékáním nohou a to stimulací akupresurních bodů v podkolenních jamkách. Slast! 


6.) Dobrá kniha: Panda v nesnázích od Markéty Lukáškové! Výborné, napínavé a chytré čtení se skvěle vymyšlenou zápletkou.


7.) Něco do uší: Můj oblíbený MIKA má nové album: My name is Michael Holbrook a je to opět obrovsky chytlavé, neotřelé, bláznivé a zpříjemňující každý den, kdy je venku fakt hnusně. 


8.) Každotýdenní brainstorming: Od té doby, co pracuji se svojí nejlepší kamarádkou, je můj level vnitřního štěstí a radosti z práce o dost výš! Každý týden máme brainstorming, kdy si u skleničky bublinek připravujeme, co dál, jak si rozdělíme práci, kdo si co vezme na starost a kdo co zařídí. Naučily jsme se rovněž společně slavit úspěchy, chválit se a oceňovat. Vždycky se na naše pracovní porady těším jak malé dítě! Pro mě totiž není nic důležitějšího, než se mít s kým poradit, s kým sdílet nápady i frustrace a koho se zeptat na názor. Považuju za štěstí, že jsme se my dvě našly! 


Jaké radosti si dopřáváte a potřebujete v zimě vy?
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat