Moje pracovní morálkaNejsem reklama na výkonnost. 
Nevstávám v 4:45.
Ráno nezačínám se smoothie, ranním během, jógou nebo meditací.

Vlastně jsem docela lenoch, co se neštítí ani odpoledního šlofíka, když na to přijde (jedna z mála rad od těch nejkreativnějších, co jsem si vzala k srdci!)
Ale jsem organizovaný lenoch, co ctí nejen svoje pracovní tempo a zápal, ale i uzávěrky! 


Jaké návyky mi v pracovním životě pomáhají? 


Vím, kdy funguju. A kdy se o to nemám ani pokoušet. 
Svět pro mě do deváté ranní neexistuje, produktivita najíždí odpoledne, kreativita až k večeru. Jakkoli jsem se snažila tenhle svůj biorytmus změnit, narazila jsem. Mohla jsem mít vyřízené všechny emaily už v šest ráno, ale místo radosti z práce nebo zvýšení produktivity přišla únava a prázdnota. Nic, na co by mi hlava reagovala. Nic, co by v ní podněcovalo nápady nebo řešení. Nic. Ty nejlepší věci mě málo kdy napadly před osmou večerní.

Schůzky v jeden den. 
Stačí jedna schůzka a celý den - soustředěnost a případná kreativita - se roztříští na milion dalších podnětů a ve finále neudělám pořádně nic. Schůzky si tak ideálně dávám od úterka do čtvrtka po celý den, pondělky a pátky si držím home office, abych v klidu a systematicky udělala všechno, co potřebuju.

Sama doma. 
Nepracuju po kavárnách, nedokážu se tam soustředit (a nechci si vypěstovat závislost na kofeinu.) Když potřebuju pohnout s prací, musím být doma, mít ticho, klid, teplo, na sobě tři svetry a ani vrstvičku make-upu.

To-do listy na všechno.
Na stolku mám aktuálně 4 bloky - různě rozdělené mezi všechny činnosti, které dělám - a diář. Potřebuju papírové bločky, každý den si zapíšu množství úkolů, abych je odpoledne slastně odškrtávala. Když odškrtáno, jdu na procházku do Grébovky.

Psací večery.
Pakliže jsem večer doma a sama, píšu nebo otevírám knížku. Neřeším věci na druhý den, jinak bych neusnula. Přesto je mi právě půlnoc nejlepší uzávěrkou - nikdo mě nerozptyluje zprávami a naléhavými prosbami a navíc přesně vím, kdy musím končit, a tak toho stihnu daleko více, než kdybych měla volno celý den. S tmou navíc začínám být kreativní.

Volné víkendy.
Snažím se o to. Když je sezóna a děje se spousta akcí, málo kdy mi volný víkend vyjde. Ale pracovní emaily si šetřím opravdu až na pondělí. Od toho ten nepříjemný den je. Navíc nechci vzbuzovat v lidech dojem, že jsem na příjmu kdykoli mi napíšou. Nejsem hasič, nejsem lékař, nezachraňuju lidské životy a bez mé odpovědi v sobotu večer se země točit nepřestane.Vyzkoušeno! 

Co funguje vám?
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat