#malynakupvelkapomoc: Podpořte nákupem svého oblíbeného lokálního podnikatele!Doba koronavirová.
Nemusíme být zrovna rizikovou skupinou, aby nás koronavirus ohrozil. Drobní podnikatelé, kreativci, v tomto případě šikovní čeští návrháři nemohou v těchto dobách otevřít a prodávat a doba pokoronavirová, která s sebou přinese zřejmě ekonomickou krizi, pro ně může být likvidační.

Kvitujeme zpomalení. Uzdravení planety. Méně konzumního chování.
Už teď je však jasné, že zřejmě většinu z nás krize minimálně trošku zabolí - budeme se muset uskromnit, nepodléhat marnivosti a více přemýšlet nad každým nákupem. Věřím, že uvedeme princip minimalismu a udržitelnosti v praxi - kupovat méně, ale kvalitněji a o každý nový kousek šatníku se náležitě starat.

Já pro dnešek vybrala čtveřici českých módních návrhářů, mých srdcových záležitostí, kteří si zaslouží podpořit. Zároveň se připojuji ke kolektivnímu hnutí #malynakupvelkapomoc, jehož cílem je podpora lokálního řemesla a lokálních firem v době nouze.

Nejde samozřejmě jen o podporu sdílením, ta je až druhotná. Prvotní pomocí malým firmám je samotný nákup, i kdyby to měla být drobnost, kterou si v současné době můžete dovolit. Drobnost, která udělá radost jak vám, tak malému podnikateli, kterému může pomoci přežít. Přikoupit můžete i dárkový poukaz pro někoho, koho máte rádi!

Svůj nákup brzy ukážu na Instagramu, teď se pojďme mrknout, kdo svou tvorbou umí okouzlit.

Jana Mikešová - MIK a Kvartýr Studio

Kvartýr studio nemá e-shop, nýbrž kamennou prodejnu, která je pro nařízení vlády akutálně zavřená. Jde o studio 7 skvělých českých návrhářů, které můžete sledovat na Instagramu, kde už má každý designer uveden svůj web a e-shop, na kterém se můžete kochat a objednávat. Šperky, doplňky, šaty, vlněné svetry, kožené kabelky, designové ortopedické boty? Najdete tu všechno. Já mám na sobě vlněný svetr od značky MIK Jany Mikešové. Její e-shop najdete zde!

Olga Afanassieva


Rodačka z Moskvy působí v Česku, své šaty s ikonickými dlouhými nabíranými rukávy šije buď ze 100% bavlny či hedvábí na Slovensku a jakmile se do nich jednou oblečete, nebudete je chtít nikdy sundat. Šaty jsou výrazné barvou i střihem, přitom maximálně praktické a variabilní - vzít je můžete do práce, na schůzky, pohodlně s nimi cestovat, jít na rande či společenskou událost. Vždy jen záleží na tom, jaké doplňky zvolíte. E-shop zde!


LAHO atelier


Novou kolekci TULIP jsem měla tu čest fotit, a tak mám vyzkoušené všechny modely, které jsou naprosto úchvatné, minimalistické, sofistikované a náramně slušivé! Kromě dvou  oversize košil nabízí nová kolekce originálně řešené asymetrické halenky ze saténu v neutrálních barvách, kterým jistě dokážete vymyslet tisíc a jeden způsob kombinací. E-shop zde!

Appart Label


Appart Label je minimalistická a sporty značka, od které mám stylové tepláky a své oblíbené oversize šaty, které už jsem měla na mnoha fotkách v mnoha variantách. Vynikají praktičností (mají i kapsy!) a dvěma hravými barevnými mašlemi, které uvážete na ramenou podle potřeby. Pro svůj široce vykrojený výstřih nabízejí řadu možností, co pod ně zvolit - já nejraději nosím bílou košili nebo černý rolák, což dodá na eleganci, naopak sportovně pod šaty vypadá například tričko s proužkem. Odvážným pak postačí krajkové prádlo. E-shop zde!


Víte, koho ze svého okolí podpoříte nákupem vy?
LvK

1 komentář:

  1. Věci zajímavé, nápadu o podpoře podnikatelů rozumím také a ten kvituji, jen myslím,že když si pořídím šaty za 330 euro, někdo pak bude muset podpořit mě, abych měla co jíst!

    OdpovědětVymazat