5 minutové líčení v době rouškovéDoba roušková mi změnila pleť. 
Nebo spíše: začala způsobovat akné po šířce roušky a postarala se o nepěkný lišej. Až se kompletně vyhojí, ukážu na produkt, který mi pomohl a teatrálně zakřičím: To je on! 

Díky době rouškové jsem se však prakticky přestala líčit, zatěžovat vlasy každodenním horkým vzduchem a pokud už se kdy potřebuju upravit, vyhrála u mě dobrá pleťovka a přirozeně zvýrazněné oči.

5 minut a jdu! 

Silná pětka Und Gretel - transparentní pudr, tužka na obočí se štětečkem, krémový korektor, řasenka a bronzový oční stín

Pokud potřebuju do pěti minut vyběhnout, začnu - chtě nechtě - korektorem, kterým zamaskuju všechno to, co se aktuálně vytvořilo pod rouškou. A na lišej funguje korektor pouze krémový, který jej nevysuší, zakryje a částečně nahradí make-up sjednocením pleti. Osvědčil se mi Tunkal 01 od Und Gretel, který případně jen lokálně přepudruji transparentním pudrem ILGE, jenž mimo jiné pomáhá i na hojení kožních zánětů či ekzémů.
Důvod? Vysoký obsah protizánětlivého, hojivého a zklidňujícího heřmánku. Osvědčil se mi tak nejen pro absorbci potu a zmatnění pokožky, ale lokálně právě na akné.

Samozřejmostí je pak zvýraznění očí řasenkou - tady zůstávám věrná stále Darkest Black 02, která má jednoduchý štěteček, poradí si tak i s mými krátkými řasy a dokáže je perfektně oddělit (většině lidí je dokáže i natočit, ale to mě nezvládnou ani kleštičky, takže marná sláva!)

Obočí dokresluji už jen lehce a jen o odstín. Čím jsem starší, tím spíše zesvětluji. Navíc jsem v karanténě po létech sáhla na tvar obočí, lépe řečeno jsem sáhla po pinzetce, a s novým užším "sestřihem" dotvaruju jeho tvar tužkou na obočí Und Gretel Sprusse Taupe 03, která vypadá velice přirozeně (je o několik odstínů světlejší než vlasy, přesto o něco tmavší, než mé obočí.)

A když mám náladu, což je občas fajn mít i přes veškerý sociální distanc náladu na to hezky se nalíčit, sáhnu po krémové oční tužce LUK bronze 01 a zvýrazním s ní celé oko - od spodní linky až po lehký oční stín s shimmerem, který rozetřu do ztracena po pohyblivém očním víčku. Je to velice přirozený bronzový stín, který nenápadně, přesto viditelně, dodá oku jiskru a podpoří jeho tvar.

Toť vše. Zbytek až po době rouškové, po létě. Do té doby méně je více! 
LvK

Foto: Vojta Resler

Žádné komentáře:

Okomentovat