Co jsem se naučila na kurzu burlesky!


Když jsem loni na podzim navštívila Bohemian Bourlesque Festival, záviděla jsem burleskám dokonalou vizáž, nádherné prádlo, podvazky, punčošky a smyslnost, kterou uměly na pódiu rozehrát.
To jsem ještě nevěděla, že vyhraju v tombole samotný kurz burlesky od Angelicy G. L Amour a taky si nasadím podpatky, natáhnu rukavičky, přehodím přes sebe péřové boa a budu se učit ladným pohybům a hýbat se tak, abych dostala obecenstvo do varu!

Na kurzu naštěstí zatím žádné obecenstvo není, jen zrcadlová stěna, ve které kontroluju nejen pohyby, které se mám učit, ale i výraz obličeje, který by měl flirtovat, svádět, bavit, v každém případě by měl reagovat na publikum.

To jediné, řekla bych, mi jde. Výrazy obličeje umím. Umím humorné tváře, vážné, svůdné, zvláště enormně dobře mám nacvičenou bitch face.

Zbytek choreografie, která učí a objasňuje základy úspěšné burlesque show - a to často do rytmu Caro Emerald či Postmodern Jukebox - učí chůzi na podpatcích, taneční kroky i základní pohyby, které, řekněme si to naplno, vycházejí z těch kopulačních.

Jsou také velice příjemné. 
Občas sice třesu jinými partiemi, než bych měla a jindy zase určité partie roztřást nedovedu, ale přesto se kroutím do rytmu a těším se, až budeme svůdně zuby stahovat rukavičky, abychom je mohly nonšalantně odhodit do dáli, nebo si s nimi pohrály tak, jak nám fantazie dovolí.

Na kurzu nás je pět a je to taková česko-anglická komunita. 
Angelica prokládá jednotlivé taneční prvky zajímavostmi i historií burlesky, odkazuje na tradiční disciplínu - tedy velice sofistikovanou a noblesní - apeluje však na to najít si vlastní styl, vlastní image/osobnost a osobitost, vlastní přednosti.

Celé mě to baví, až mě to samotnou překvapuje.
Vím sice, že sama nedokážu nikde vystupovat, protože já se stydím svléknout i sama před sebou, ale dělá mi to dobře: učím se ladným pohybům, které se neztratí ani v běžném životě, protahuji se a učím se, jak pracovat s tělem tak, abych jej ukazovala jen z těch lichotivých úhlů. Po 90 minutové lekci mám navíc druhý den pocit, jako bych prosouložila celou noc: jop, trénuje to ty správné svaly!

Moje svůdnost je spíše taková zatím neohrabaná a nejistá, ale jistě bych byla femme fatal, kdybych snad zvládla odhodit stud a tedy i většinu svého oblečení.

Byl to velice sexy kurz. Dělal mi dobře na těle, na duši, na sebevědomí.
A naučil mě mimo jiné sundavat rukavičky takovým způsobem, že se sama červenám. 
Doporučuju! 

A to jsem původně v tombole chtěla vyhrát punčošky...
LvK


3 komentáře:

  1. Takový kurz by se mi líbil. Zní to skvěle. Věřím, že jsi vypadal božsky ostatně jako vždy, krásko!

    OdpovědětVymazat
  2. Skvělé!!! Blahopřeju,pobavilo mě to. Myslím,že není nad to,když žena,dokáže být ženou.
    Někdy takové věci,zkouším doma,pustím si hudbu a pak se kroutím,jak žížala.
    Je to uvolňující a osvobozující,cítím se pak fajn.

    OdpovědětVymazat