Přeskočit na hlavní obsah

Co jsem se naučila na kurzu burlesky!


Když jsem loni na podzim navštívila Bohemian Bourlesque Festival, záviděla jsem burleskám dokonalou vizáž, nádherné prádlo, podvazky, punčošky a smyslnost, kterou uměly na pódiu rozehrát.
To jsem ještě nevěděla, že vyhraju v tombole samotný kurz burlesky od Angelicy G. L Amour a taky si nasadím podpatky, natáhnu rukavičky, přehodím přes sebe péřové boa a budu se učit ladným pohybům a hýbat se tak, abych dostala obecenstvo do varu!

Na kurzu naštěstí zatím žádné obecenstvo není, jen zrcadlová stěna, ve které kontroluju nejen pohyby, které se mám učit, ale i výraz obličeje, který by měl flirtovat, svádět, bavit, v každém případě by měl reagovat na publikum.

To jediné, řekla bych, mi jde. Výrazy obličeje umím. Umím humorné tváře, vážné, svůdné, zvláště enormně dobře mám nacvičenou bitch face.

Zbytek choreografie, která učí a objasňuje základy úspěšné burlesque show - a to často do rytmu Caro Emerald či Postmodern Jukebox - učí chůzi na podpatcích, taneční kroky i základní pohyby, které, řekněme si to naplno, vycházejí z těch kopulačních.

Jsou také velice příjemné. 
Občas sice třesu jinými partiemi, než bych měla a jindy zase určité partie roztřást nedovedu, ale přesto se kroutím do rytmu a těším se, až budeme svůdně zuby stahovat rukavičky, abychom je mohly nonšalantně odhodit do dáli, nebo si s nimi pohrály tak, jak nám fantazie dovolí.

Na kurzu nás je pět a je to taková česko-anglická komunita. 
Angelica prokládá jednotlivé taneční prvky zajímavostmi i historií burlesky, odkazuje na tradiční disciplínu - tedy velice sofistikovanou a noblesní - apeluje však na to najít si vlastní styl, vlastní image/osobnost a osobitost, vlastní přednosti.

Celé mě to baví, až mě to samotnou překvapuje.
Vím sice, že sama nedokážu nikde vystupovat, protože já se stydím svléknout i sama před sebou, ale dělá mi to dobře: učím se ladným pohybům, které se neztratí ani v běžném životě, protahuji se a učím se, jak pracovat s tělem tak, abych jej ukazovala jen z těch lichotivých úhlů. Po 90 minutové lekci mám navíc druhý den pocit, jako bych prosouložila celou noc: jop, trénuje to ty správné svaly!

Moje svůdnost je spíše taková zatím neohrabaná a nejistá, ale jistě bych byla femme fatal, kdybych snad zvládla odhodit stud a tedy i většinu svého oblečení.

Byl to velice sexy kurz. Dělal mi dobře na těle, na duši, na sebevědomí.
A naučil mě mimo jiné sundavat rukavičky takovým způsobem, že se sama červenám. 
Doporučuju! 

A to jsem původně v tombole chtěla vyhrát punčošky...
LvK


Komentáře

  1. Takový kurz by se mi líbil. Zní to skvěle. Věřím, že jsi vypadal božsky ostatně jako vždy, krásko!

    OdpovědětSmazat
  2. Skvělé!!! Blahopřeju,pobavilo mě to. Myslím,že není nad to,když žena,dokáže být ženou.
    Někdy takové věci,zkouším doma,pustím si hudbu a pak se kroutím,jak žížala.
    Je to uvolňující a osvobozující,cítím se pak fajn.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tleskám: 4 nejlepší novinky přírodní kosmetiky roku 2019!

Rok 2019 byl mimořádně silný na poznání. Minimálně na poznání skvělých kosmetických bio značek.
Přesto jsem si řekla, že vyberu pouze 4 značky, které jsou na trhu nově a tento rok mě naprosto uchvátily. 

Už je určitě znáte. Mluví se o nich, píše se o nich a já je zmiňuji pravidelně: u 3 ze 4 jsem měla možnost poznat přímo výrobce a jejich filosofii, jako velké plus u všech čtyř značek vnímám i to, že k nám nepřiletěly přes půl planety, nýbrž maximálně od sousedních států a vždy jde o malé, poctivé výrobce, někdy i rodinnou firmu.

1.) dieNikolai

Země původu:Rakousko
Proč je miluju: 100% regionální a biodynamický produkt z Wachau
Pravdou je, že už jsem o dieNikolai psala loni touto dobou, jelikož jsou v Česku od podzimu 2018. Tento rok jsem však mohla poznat přímo výrobce a dvakrát zavítat tam, kde se to celé míchá - do biodynamických vinic ve Wachau, kde zrovna probíhala mimo jiné sklizeň šafránu. Zásady dieNikolai stojí na biodynamice, tedy pěstování bez chemických postřiků a s minimáln…

30 věcí, které jsem se naučila za 30 let

Jop. Je mi třicet. 
To je takový ten věk, kdy už by člověk měl mít aspoň rozum, když na moudrost si ještě musí počkat. Ale za 30 let jsem se naučila aspoň základních 30 věcí:


Že silonky mají být neviditelné.Že urputnost, lež a nenávist nikdy nevyhraje.Že mi rychlá chůze dělá sakra dobře, ale nesmí se tomu říkat sport. Že nechci žít/pracovat/přátelit se s těmi, které si před sebou musím neustále omlouvat. Že nedokážu žít bez kysaných mléčných výrobků, ať si kdokoli říká cokoli.Že co způsobím druhému, způsobí mi třetí. Že jsme všichni stejní, jen to máme každý nastavený jinak. Že je super udělat jednou za čas kompletní čistku - v lidech, v šatníku, v práci - a že je úleva chvilku nic nemít. Že prostě nejsem ranní ptáče a nemám s tím problém.Že je potřeba si to dělat hezký. Všude. Že hodní lidé se neopoustějí! Že ve všem můžeme klouzat po povrchu, nebo jít do hloubky. Ve všem. Že pavouci nejsou zlí, nejsou zlí, nejsou zlí!Že jsem pořád stejná, i když říkám, že ne. Že nemám chodit spát s …

Co bych letos doporučila Ježíškovi?

Na Vánoce vyvstávají dva problémy: člověk neví, co koupit těm druhým a zároveň neví, co si od nich má přát. Všechno máme, nebo si koupíme a spoustu věcí nechceme, aby za nás vybíral někdo jiný. (To podtrhávám, mami!)

Takže jestli máte podobné problémy, tak si pojďme přát něco z těch materiálních potěšení, které ovšem dávají smysl - jsou čistě přírodní nebo udržitelné a radost budou dělat někdy i po dlouhých desítkách let.
Niche parfém: Linda Landenberg: Lavender & wool  Jestli něčeho není dost, tak je to vůní. Parfémů. Ideálně niche parfémů, které používají kvalitní suroviny, z velké části přírodní, a které jsou tak neotřelé, že vás okolí identifikuje na míle daleko. Lavender & wool obsahuje francouzskou levanduli, lavandin, čokoládu, pačuli, mléčné tóny, kardamon, ale i pepř, šalvěj muškátovou, kmín či cedrové dřevo. Finální vůně je příjemně pudrová, lehce mýdlová, připomínající vůni vlněných svetrů a pytlíčků levandule v nich schovaných.  Přírodní svíčka: L’ODAÏTÈS Přírodní …