8 radostí, které mi zpříjemňují léto!


Folbeur Dior LAHO
Kabelky: Folbeur, outfit: LAHO ateliér 

Za normálních okolností, kdyby nebyl rok 2020, bych řekla, že mi dělá radost to, že je konečně léto. Je to doslova "moje období", i když jsem ironií osudu dítě prvního podzimního dne. Dlouhé večery, které běžně končím s posledním slunečním paprskem někde v parku, se mi teď staly dlouhými večery se zlomenou nohou a frustrací v posteli. 

A tak i když mi půlka propršeného léta utekla, pořád se těším na tu druhou. A dělám si drobné radosti, kterými si kompenzuju nedostatek na čerstvém vzduchu:

 1. Sundali mi sádru! Noha je zdravá! Zahojila se rychleji, než jsme všichni předpokládali. Sádru jsem tak neměla 6 týdnů, nýbrž necelé čtyři. A to je radost obrovská. Jednak můžu pajdat do Grébovky a jednak si to můžu zdůvodnit tím, že jsem ještě mladice, která regeneruje rychle! Pravdou trochu je, že jsem do sebe rvala poměrně vysoké dávky kolagenu, takže mu musím trochu přiznat jeho část úspěchu!
 2. Radost mi dělá i nový byt, byť je to ještě holobyt. Když jsem se stěhovala do současného bytu, neměla jsem vůbec nic. I pánvičku a talíře mám tak dodnes zapůjčené. Je to tři a půl roku a mám radost, že dnes jsem ve zcela jiné životní situaci: můžu si dovolit zařídit celý byt a to bez kompromisů na kvalitu materiálu. Zrovna nedávno jsem si říkala, že bych se za to měla pochválit aspoň já sama. 
 3. Velké uspokojení cítím nad každou pořádnou detektivkou, u které se bojím tak, že ještě ráno mám problém vylézt strachy z postele. Se stěhováním jsem se pustila do třízení všeho, knih nevyjímaje. Všechny přečtené jsem si schovávala v knihovně a...nikdy se k nim nevrátila. Bydlím přitom u parku, kde do knihovničky můžete odložit knihy a případně si nějaké vybrat. A tak jsem je poslala dál. Dvě poličky místa. Prostoru, který můžu využít pro všechno to nepřečtené. 
 4. Pikniky! V době karantény byl piknik naše jediná možnost, jak si dávat pracovní schůzky a tento způsob se nám jaksi zalíbil. Sedneme si do parku, přineseme, co lednička dala (nebo nedala) a sedíme do setmění. A dokud nám nápady nevypoví službu. 
 5. Schůzky. Byla jsem nadšená a překvapená, kolik lidí bylo ochotných přijet za mnou, když jsem měla sádru, abych nemusela pajdat daleko. A kolik lidí mi nabídlo pomoc se stěhováním, nákup i rozveselení. A já přitom všude mohla chodit pozdě a svádět to na svoje neohrabané berlení, takže se nikdo nemohl zlobit. 
 6. Mám rovněž radost, že mi zlomený kotník bude navždy výmluvou při focení, proč nemám hubeňoučké nožičky modelek. Vždycky se budu moc vymluvit na nateklý kotník, protože "od tý zlomeniny to furt natejká, stačí trochu zapršet" a nemusím nikomu vysvětlovat, že holt mám od přírody nožičky jak dva buřtíčky a že cvičit a sportovat kvůli tomu vážně nehodlám! 
 7. Macaron Petit Folbeur kabelky! Červená a oranžová! Je to malá módní radost v létě, kdy jsem ještě nevytáhla jediné letní šaty, přesto si chci dopřát aspoň zářivých barev, které mi zachrání outfit a připomenou, že pro mě léto teprve začíná. A pak...někdy na podzim, změním popruh a z cross-body kabelky bude psaníčko na všechny ty akce, na které se těším už teď.
 8. Radost mám z toho, že se snažím žít zdravě. Zdravěji. Když ležíte se sádrou a jste závislí jen na tom, kdo vám co nakoupí, lidi (sestra!) mají často tendence vám nosit něco na obalení nervů. Takže bochník chleba, který v životě nemáte šanci sníst do dvou dnů, čtyři koláče na snídani, na oběd osm kynutých borůvkových knedlíků a k večeři zase něco, z čeho zesílíte, protože "potřebujete mít sílu v rukou, když teď chodíte s berlema". Protože nerada vyhazuju jídlo, všechno jsem poctivě dojídala a jediná síla se mi usadila v sedavých partiích. Takže teď už sobotním koláčkům na nějakou chvilku odzvonilo! Minimálně do podzimu! 
Čím si děláte radost vy?
LvK

6 komentářů:

 1. Tak,já si dělám spoustu malých radostí,které nic nestojí nebo skoro nic.
  Miluju ty krásný sluníčkový rána,když chodíme s Ťapí běhat do polí a já řvu,hubneme
  s radostí!!!Ťapí je šťastná a řádí,jak o závod. Je taková,řekla bych prostorově výrazná,
  tak se snažím,aby nějaké do deko zhubla,protože pro nás je každé dečíčko vítězství,i když by potřebovala spíš nějaké kilíčko zhubnout. Teď máme po běhání,protože má chudinka osinu v tlapce,takže běháme akorát po doktorech,doufám,že zítra už naposled.
  Jinak mám mooooc ráda kytky,takže pečuju,hýčkám a pokecám s nimi,no a občas stejně nějaká chcípne. Další mojí radostí je zvelebovat interiér,různé doplňky,blbůstky,ale nesmí toho být moc. Né,že bych tíhla k minimalismu,ale všeho moc škodí. Jsem vyhazovač,takže nehrabu,neschovávám,pěkně se s věcí rozloučím a pošlu dál,případně hodím bez výčitek do popelnice. Už jsem kdysi psala,že čím jsem starší,tím víc mi dochází,že nic není navždy,proto se fakt snažím žít a nemarnit svůj čas. Mám období,kdy je mi moc fajn a přála bych si,aby to tak zůstalo,jenže....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je krása!
   Procházky s Ťapí moc závidím, pejsek mi strašně chybí. Až přijde čas, pořídím si štěňátko, ale zatím po nich jen tak pokukuju. :-)

   A ať vám to fajn období vydrží co nejdéle. A ať si ho užijete co nejlépe :-)

   Vymazat
 2. Tyjo, krásná dívka roztomile nesměle pajdající s nožkou v sádře, je náhodou úplně dokonale sexy ! A taky příležitost pro muže být opravdu mužem, vynést ji v náručí do schodů, pečovat o ni. Ale každpádně je dobře že jsi zdravá, spokojená, a máš z čeho se radovat. Tak to má být :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc!
   Nevím jen, jestli moje pajdání bylo roztomilé. Teď pajdám s obvazem či stahující ponožkou a to moc sexy není. Ale! Pajdám a nikdy jsem nepajdala raději :-)

   Vymazat
 3. Joo, ta první půlka utekla tak rychle a my se nestihly ani slunit, když bylo furt ošklivě. Ale je super najít si věci, které nám dělají radost.
  Úplně si pamatuji, když jsem se stěhovala já do bytu, taky jsem neměla skoro nic. :)
  Kabelky jsou krásné.
  Mňam, mňam, jak popisuješ ty dobroty, děláš mi chutě. Ale taky se teď snažím jíst zdravě.. zároveň i cvičit. Hlídám si kalorický příjem a výdej a naštěstí docela hubnu. :D Ale teď jsem v karanténě, tak se bojím, že něco zase naberu. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem myslím trochu nabrala se sádrou na noze, kdy jsem se nemohla hýbat, ale to se spálí a vyběhá během roku. Hlavní je si dělat aspoň drobné radosti během roku :-)

   Vymazat