Narozeniny

Od loňských narozenin se mi v životě změnilo, co se změnit dalo. O čem jsem si před rokem myslela, že zůstane, to odešlo. A o čem jsem si myslela, že odejde, to překvapivě vydrželo. 

Životní turbulenci nerozpoutal covid, i když mě na pár měsíců v jarní karanténě zanechal samotnou mezi čtyřmi stěnami, nýbrž řada nových, neočekávaných událostí, některé z nich nečekaně hezké a taky ty bolavé: během roku jsem se rozloučila s dědou, s blízkou přítelkyní a s pejskem. 

Jestli jsem silnější, ptáte se? To nevím, jsem pořád taková křehule. Ale měla jsem moc hezké narozeniny: oslavila jsem je s těmi nejbližšími a ťukla si ještě na počest mé sestry, která měla ten den promoce. Dospěla jsem však do věku, kdy už jsem k narozeninám reálně dostala - k mé velké nelibosti - hrnec, vařečky a paličku na maso, které mi zřejmě mají připomenout, že už jsem dost stará na to, abych žila spořádaný život. A naučila se konečně vařit. 

O osudu vařeček, měchaček a paličky zatím nemám jasno, ale usoudila jsem celkem záhy, že menší hrnec o objemu 1,5l najde využití o Vánocích na svařák. 

Narozeninové líčení: 

Tváře: SUNNE Bero
Horní linka: TINCTE deepest black
Řasenka: WIND Chestnut

Vzhledem k praktickým darům lze jen konstatovat, že šlo zřejmě o mé první skutečně dospělé narozeniny a možná taky ty poslední, kdy ještě jakž takž odbourávám trochu toho přípitku v krvi. 
Lvk

PS: Nepotřebuje někdo paličku na maso? Obracečku na lívance? Vařečku na cokoliv? 

2 komentáře:

 1. Tak tohle mě fakt hodně a upřímně rozesmálo. Nesnáším vaření,nesnáším ten bordel.
  Mám bordel v celé kuchyni,haldu špinavého nádobí,vždycky čumím,kde se to vzalo.
  Pro Ťapí vařím ráda,vyhraju si.Losos s batátem a polníčkem,to miluje,vždycky jí to ozdobím,vařím pro ni s takovou láskou,že neexistuje žádný dvounohý,pro kterého bych tak vařila.Já dostala od maminky před třemi lety k narozeninám wok,ten docela využiju.Vařečku taky,ale krásnou,malovanou,tu mám schovanou. Jo,třeba někdy,možná budu vařit ráda,ale moc tomu nevěřím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky nevěřím, že bych kdy vařila ráda. A přitom to je základ.
   A hlavně - já vařím fakt mizerně, takže jsem ráda, že to po mně ani nikdo nevyžaduje :-)

   Vymazat