Pracovní den v lockdownu

Poslední měsíc se můj život smrsknul na čas strávený prací a čas strávený v posteli. 
Mé dny neprobíhají jinde. Nejsem sice ten typ, co by nesundal pyžamo a pracoval z postele, nicméně se snažím hodiny u monitoru prokládat tužkou a notesem, které si beru do postele pokaždé, když potřebuju, aby mě nikdo nerušil zprávami či emaily a abych vymyslela, co dál. 

Ráno začínám kávou a leckdy i koláčkem, to je jediný rituál, který mě zaručeně probere. Pak usedám k PC, tzv. do online komunikace, a vyřizuju to nejnutnější, co se za noc nakupilo. Čtu rovněž zprávy, byť se jim aktuálně už snažím vyhýbat, čtu po sobě články z předchozího večera, jelikož píšu večer a edituju ráno. Když mám rozeslané veškeré tiskové zprávy nebo zpracované veškeré materiály, dávám si většinou hodinku na to, abych si v hlavě ujasnila, jak má co vypadat. 

O čem chci psát. 
Komu chci psát. 
Kdo mi k tomu poskytne informace.
Jak to napsat. 

Pak vstanu a pustím se do toho. V tento moment často také dodělávám resty. Ty si rovnou odškrtávám ze svého to-do listu, protože brzy odpoledne bývám už dobře rozjetá a neprokrastinuju. Jakmile cítím, že už mi hlava zase nejede a jen automaticky vyřizuje to nejnutnější, dávám si zase na chvilku pauzu. Buď jdu do Grébovky nebo si dám hodinku s knížkou. Víc nepotřebuju, u toho si hlava odpočine. Pokud píšu ještě po večerech, tak potřebuju pár hodin pauzy - a to nejčastěji bývá můj volný čas. 

Za dobu lockdownu se mi lehce změnilo i pracovní prostředí. Z kabelky jsem přemístila balzám na rty a krém na ruce na pracovní stolek, kam jsem si rovněž donesla i rtěnku, parfém a čokoládu. 

Co je aktuálně na mém pracovní stole? SKIN FOOD: Asi už to nebude jinak. Musím ho mít po ruce pořád. Zatímco v kabelce se mi nejvíc osvědčil jako krém na ruce, který okamžitě zahojí a vyživí i dezinfekcí zničené a vysušené ruce, na pracovní desce ho často mažu i jako denní krém či v silnější vrstvičce jako masku. Často třeba jen pod oční okolí, které trochu trpí. Pomáhá vždycky.

Colostrum jako mlsání. Nejdřív to začalo čokoládou, ale obávám se, že lockdown bude ještě příliš dlouhý na to, aby mi tu voněla neustále čokoláda pod nos. Vyměnila jsem ji za sladký prášek kolostra, který chutná jak sušené mléko s jahodami, přitom je to sakra výživná a zdravá věc! Obsahuje vysoký obsah imunoglobulinů, vitamínů (nyní tak důležitého vit. D) a řadu minerálů. Škoda, že se může jen jedna dávka denně! 

Honey Lip Balm: od té doby, co jsem si z Chateau Mcely přivezla jejich místní kosmetiku Mcely Bouquet, tak nedám dopustit na medový balzám na rty. Růžovou vodu od nich už jsem spotřebovala dávno, brzy se rozloučím i s tělovým olejem, ale to sem nyní nepatří. Balzám na rty Honey Lip je vynikající i do mrazivého počasí, navíc voní a chutná po medu a vanilce. 

Jak vypadá vaše pracovní deska a váš pracovní den? 
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat