Inspirace: Grace Kelly

Grace Kelly milovala šátky. Staly se natolik signifikantním prvkem jejího šatníku, že je tento klasický, elegantní look po ní pojmenován. Uvázaný šátek ve vlasech milovala rovněž Jacqueline Kennedy, rovněž žena s vytříbeným módním vkusem. Obě dobře věděly, že šátek může být výrazným doplňkem nebo klidně i nosným prvkem celého outfitu a to nehledě na roční období. 

Ráda si prohlížím nesmrtelné outfity Grace Kelly, vlastně na nich můžu oči nechat (z dnešních "princezen" zbožňuji styl Kate Middleton, zvláště pak šaty a kabáty). Naplňovala beze zbytku význam slova "classy" a s nestrojenou elegancí se uměla obléct pro každou příležitost. 

Šátky nosila uvázané nejen kolem krku a ve vlasech, přehozením přes ramena jimi doplňovala společenské šaty, šátkem si obvázala i sádru zlomené ruky. 

Protože mám ráda šátky výrazných barev, které působí samy o sobě hravě, sáhla jsem po Sněhurce (velikost Velikán) z BIO hedvábí od Silky Gang. Odstíny růžové a modré jsou perfektně zkombinovatelné se všemi základními kousky z mého šatníku, v létě se tak těším, až vezmu šátek k letním šatům! Jen teda bez dlouhých kožených rukaviček - ty si nechávám na chladnější období. Jsou mimochodem rovněž z dílny SilkyGang. 

Jak nosíte šátky nejčastěji vy? 
LvK

3 komentáře:

 1. Lucie, vy mě vždycky na ty rukavičky nalákáte a ony ještě pořád nejsou dostupné :((((

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rukavičky už jsou aktuálně k sehnání na LeMarketu, hned pak budou už na e-shopu. :-)

   Vymazat
  2. Diky za informaci. Pro mimopražské a v téhle době je LeMarket nedostupný. Počkám, ale doufala jsem, že stihnu nadělit pod stromeček. Jsou nádherné :)

   Vymazat