Nákupy na poslední chvíli: Nová kamenná prodejna s přírodní kosmetikou na HradčanskéKurýři nestíhají, Česká pošta nestíhá, většina Zásilkoven hlásí naplnění kapacity. 
Jestli letošní rok něčemu nahrál, tak online nákupům. I moje babička byla nucena si na internetu koupit boty, jelikož většina prodejen byla zavřená a už nebylo v čem chodit. Nic jiného, než vzít kartu do ruky a několika kliknutími nakoupit, nezbývalo. 

V roce 2020, o kterém si jednou budeme hodně vyprávět, vzniklo zároveň mnoho krásných projektů a kamenných prodejen, jimž pandemie znesnadnila už tak náročné začátky. Teď však, v době, kdy už e-shopy leckdy nedokáží garantovat doručení zboží do Vánoc, zase přicházejí na řadu.

Jedním z takových krásných projektů je prodejna Element of Beauty, hned u východu metra Hradčanská v Praze. Nabízí obrovské množství bio kosmetiky, přírodní dekorativky, eko drogerie a také spoustu milých drobností i krásných dárkových kazet pro celou rodinu. 

Pojďme mrknout na jejich portfolio značek: 

Svíčky ze sójového vosku Plantes & Parfums
Málo kde jsem viděla takový výběr přírodní dekorativky: Lavera, Couleur Caramel, Boho Green, ZAO...
Stejně jako Zuii či INIKA Organic
Prodejna nebo showroom. V běžném režimu tu probíhají i líčící akce, ale uvidíme, kdy bude líčení možné.
Mýdla od Almara Soap jsou naprosto kouzelná, barvená pouze minerálními pigmenty. Je to jedna z těch maličkostí, která potěší snad každého.

Část prodejny patří i ekodrogerii a běžnému spotřebnímu zboží, seženete tu například Laveru, Logonu, Urtekram či Organyc.
Velký výběr je tu i z celého sortimentu Natury Sibericy, včetně EcoCert řady.

Proč zavítat do kamenné prodejny? 

V pohodlí domova nelze rozhodnout všechno. V době online nákupů je sice možná pár kliků pohodlnějších než cesta do obchodu, ta nám ale může ušetřit řadu zklamání:

 • Testery! Přírodní kosmetika se vyplatí vždycky, pokud však chceme investovat do dražší péče, vyplatí se si vyzkoušet aspoň to, co v obchodu vyzkoušet lze: vůni, konzistenci, barvu. Špatně vybraný odstín make-upu je častým nešvarem, zjistit ale až doma, že nás irituje (přílišná) parfemace denního krému, po kterém jsme dlouho toužily, už zabolí.
 • Není potřeba vzorečků. Já vím, vzorků je třeba, když člověk vybírá na e-shopu. Osobně mi však vadí zbytečný odpad ze všech těch pytlíčků, které nelze příliš smysluplně roztřídit.
 • Parfémy. Vůně, toaletní vody ani parfémy nevybereme z popisku, byť sebelepšího. Na každém z nás se vůně rozvoní jinak a to až po nějaké chvilce. Jestli s námi rezonuje či nikoli, to zjistíme jednoduše až po návštěvě prodejny. 
 • Poradenství. Každá značka má jinou filosofii, jinou barevnost, jiné krytí, jinou výdrž, jednoduše jiné produkty. Nechme si tak poradit od těch, které za sebou mají řadu produktového školení a mají zpětnou vazbu od zákaznic. Poradenství na prodejně mě často správně přesvědčilo o jiném produktu, než pro který jsem šla původně.
  Z pleťové péče nemůže chybět Inlight, Naturalis či Argandia
Najdeme tu taky Antipodes nebo českou značku YAGE.
Stejně jako českou značku Omorfia (a řadu toaletních a parfémovaných vod)

Pokud tak Hradčanskou nemáte úplně z ruky, zastavte se v Element of Beauty (K Brusce 281/9) pro vánoční inspiraci. Za mě je tam natolik široký výběr kosmetiky, že najdu všechno pod jednou střechou a nepotřebuji doobjednávat či shánět cokoliv jinde. Většinu značek ze sortimentu více či méně znám a je mi tak velice sympatický výběr - s klidným srdcem můžu říct, že tu vyberete pro každého něco a to ve všech cenových kategoriích.

A pokud se uvelebíte do křesílka, můžete si přečíst Biorganica magazín! 

Už máte nakoupené vánoční dárky nebo se teprve chystáte?
Vyhrávají u vás e-shopy nebo prodejny?
LvK

2 komentáře:

 1. Dobrý večer, Lucie,
  úžasný článek :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já už mám dárečky nakoupené,ale ještě nějaké maličkosti,které mi
  cvrknou do nosu nebo mě nějak osloví koupím. třeba mýdla,jsou moc krásná.
  Tady je inspirace i pro Zuzku,která si myslí,že máme plat všichni,jako kráva.
  No,vyloženě,jako kráva příjem nemám.
  Letos jsem se rozhodla balit dárečky do látky,vypadá to krásně a není to těžké.
  Jinak raději mám obchůdky,než nákupy přes net.
  Moc ráda všechno ošahám a hlavně očmuchám,ale letos je to na h...o
  Vánoce mám moc ráda,přesto,že nebyly vždycky kouzelné. Mám ráda ten čas,když všechno svítí,voní hřebíčkem,skořicí.

  OdpovědětVymazat