Po Vánocích: 3 pomocníci s imunitou, zažíváním i kožními problémy

Od ledna měním zásadně životosprávu. Ne, vážně. Říkám to prvně v životě. 
Nikdy jsem to ani říkat nemusela. Ale stárnu a chátrám. Jako velké plus beru, že jsem v letošním roce začala chodit cvičit, byť stále čekám na viditelné výsledky v zrcadle. 

Po Silvestru však začínám se suchým lednem, oprášit chci i základy metabolic balanc, tedy jíst jen třikrát denně vždy až po pěti hodinách, v každém jídle jedna bílkovina a suroviny, které mně osobně dělají dobře. Než se plně nastartuji do nového roku - tedy až opět skončí lockdown - chci trochu ulevit zažívání a játrům. Nikdy jsem to nepotřebovala tolik, co teď! 

Ráda bych si tento režim uchovala aspoň do jara, ale jak vysvitne první sluníčko, nějak mi oslabuje pevná vůle...

Už před Vánoci jsem však začala se vzpruhou pro imunitu: opět jsem dobrala balení Grepového jádra a Čekankovou tinkturu od Nobilis Tilia, ke kterým se v zimě většinou uchyluju, nově jsem pak zkusila Posilující směs BIO olejů. 

Pokud chodíte kolem Nobilis Tilia nebo jen hledáte silné přírodní doplňky stravy, můžete zkusit: 

Extrakt z grepových jader

Tohle vám bude chutnat. Hořko-sladká chuť dá tušit, že je tu grepové jádro obsažené z 60%. Právě pecičky z grepu jsou známé pro vysoký obsah bioflavonoidů. U grapefruitu mluvíme i o silném antioxidačním působení na celý organismus, dále se pak doporučuje při zpevňování cév. Grepové jádro dokáže neutralizovat vzniklé radikály v těle, má rovněž silný antivirový, antimikrobiální a protiplísňový účinek. 

Hravě tak zvládne posílit imunitu, zmírnit průběh nemoci, ničit bakterie, viry, plísně a to nejen vnitřně, ale i zevně. 

  • Vnitřně posiluje obranyschopnost těla, zpomaluje proces buněčného stárnutí, chrání před volnými radikály
  • Zmírňuje průběh nemoci a pomáhá nastolit rovnováhu organismu
  • Lze ho použít i na pleť! Hojí drobné oděrky, ranky i štípance, puchýře, opary. Osobně mi kdysi velice pomohl na rozpraskané a mokvavé koutky.
  • Při pedikúře pomáhá bojovat s plísněmi nohou.
  • Lze jím ošetřit akné lokálně, případně pár kapkami obohatit svůj pleťový krém!
  • Používá se i při problémech s lupy

Jelikož je zde grepové jádro v glycerinu, má gelovou konzistenci. Pokožku jím můžeme ošetřit bez naředění, při vnitřním použití kapeme pár kapiček do sklenice s vodou. 

Čekanková tinktura

Čekanka je bohatá primárně na hořčiny, které ulevují zažívání i urychlují trávení potravy: podporují totiž tvorbu slin, enzymů a žaludečních šťáv. Pomáhá právě v obdobích po Vánocích, kdy toužíme ulevit játrům a žlučníku. Každodenní porci čekankové tinktury si však můžeme dopřávat celoročně: čekanka je plná vitamínů, minerálů, posiluje cévní a kardiovaskulární systém. Navíc tím, že ulevuje zažívání, zmírňuje pocity únavy. 

Posilující směs rostlinných BIO olejů

Na lžíci oleje si sice moc nepochutnáme, ale pochutná si tělo, vlasy, pokožka, nehty...
Konopný, slunečnicový, olej z černého kmínu a rakytníku. Vše s bio certifikací, která zaručí, že jde o nejvyšší možnou kvalitu.

Celá směs je bohatým zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin, obsahuje velké množství vitamínu E, tedy vitamínu krásy. Nejde však jen o stav kůže, vlasů a nehtů, které lžička denně přirozeně vyživí, vrátí jim lesk a pleti dostatek lipidů. Posilující směs rostlinných BIO olejů nám dodá tolik potřebné zdravé tuky, které si poradí se zvýšeným cholesterolem v krvi, dodají minerály, vitamíny a zregenerují tělo po nadměrné fyzické námaze. 

Nevím jak vy, ale já už se na ten leden těším. Na suchý leden, na daleko zdravější leden. 
Hodně si od toho slibuji. 

Krásného Silvestra, šťastný vstup do roku 2021 a vše dobré po celý nový rok! 
A pevné zdraví, 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat