3 nové Urtekram šampony: Proč po nich sáhnout?

Řadu let miluju šampony Urtekram.
Jejich legendární Rhassoul je naprosto dokonalý pro jemné zplihlé vlasy, zařadila jsem ho i na Seznam nejlepší zdravé kosmetiky, kde ho zatím žádný jiný šampon nedokázal sesadit z pomyslného trůnu. Rhassoul totiž obsahuje částečky jílu, který nadzvedá vlasy od kořínků a tím jim dodává na pořádném objemu.

V Urtekram jsem vždy měla důvěru, a tak jsem se nechala zlákat jejich šamponovými novinkami. Kdo Urtekram ještě nezná - jde o dánskou značku, velice rozšířenou jak ve Skandinávii, tak u nás. Vyznačuje se jednoduchým, čistým složením, s bylinkami, které znaly už naše babičky a které jsou zde v tom správném poměru tak, aby byl produkt maximálně funkční. Sympatická je pak cena, která se u šamponů pohybuje mezi 175 - 195 Kč. 

Obaly jsou navíc ze 70% tvořené z odpadu cukrové třtiny. 

Urtekram používá coco-sulfáty, což jsou jemná pěnidla, která projdou certifikací přírodní a bio kosmetiky (důkazem je EcoCert). Určitě má pravdu ten, kdo tvrdí, že cukerné tenzidy jsou ještě o fous jemnější, mně osobně však coco-sulfáty nikdy nevadily a jsou určitě výbornou alternativou pro každého, kdo miluje bohaté krémové pěny. 

Ale pojďme se podívat na novinky. Jaké jsou? 

Urtekram šampon Kořeněný pomeranč

Pro koho: namáhané a suché vlasy
Hlavní ingredience: aloe vera, jojobový olej, pomerančový olej, extrakt z růže damašské
Certifikát: EcoCert, Vegan 

Výrazně a příjemně vonící šampon pomáhá suchým a lámavým vlasům dodat lesk a pružnost, preventivně působí proti lámání vlasů a již namáhané kštici (např. častými úpravami kulmou či žehličkou) dodává hydrataci a výživu. Bohatě pění, a tak není potřeba mytí podruhé opakovat: smyla jsem jím veškerý styling a vlasy byly na omak hebké a objemné. 

Urtekram šampon Citronová tráva

Pro koho: normální vlasy, svědivá pokožka
Hlavní ingredience: aloe vera, pomerančový olej, meruňkový olej, citronový olej, lemongrass, meduňka
Certifikát: EcoCert, Vegan

Jemně vonící šampon je určen pro normální vlasy, které si chtějí udržet/obnovit hebkost, lesk a zároveň navrátit hydrataci. Díky vysokému obsahu aloe vera pomáhá se svědivou, podrážděnou vlasovou pokožkou, kterou pomáhá zklidňovat a hojit. Stejně jako všechny tři novinky, i tento šampon bohatě pění i v malém množství, vlas nezatíží a lze ho tak doporučit na každodenní použití. 

Urtekram šampon zklidňující Levandule

Pro koho: normální vlasy
Hlavní ingredience: aloe vera, olej z brokolicových semínek, heřmánek modrý, eukalyptus, levandule, rozmarýn, vrba, fermentace laktobacilů
Certifikát: EcoCert, Vegan

Z celé trojky šamponů zřejmě můj nejoblíbenější. Vlasy už během mytí příjemně kloužou, po mytí nejsou tvrdé, zacuchané a nepoddajné. Vlastně jsou vláčné, jemné a drží objem. Oproti původním Urtekram šamponům vytváří daleko příjemnější pěnu, vlas uhladí a dodá mu lesk. Zklidňuje vlasovou pokožku a zanechává vlasy ošetřené a vyživené bez zatížení. 

Zelený šampon Citronová tráva, fialový Levandule, oranžový Kořeněný pomeranč.

Znáte novinky nebo stálice Urtekramu?
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat