Barvení doma: Přírodní barva na vlasy Herbatint


Mám jemné a sušší vlasy, které jsou všeobecně velice háklivé jak na barvení, tak zesvětlování. Posledních několik let, co se otevřel salon OliOla, je tak svěřuju do rukou jen těm nejpovolanějším - kadeřníkům, co pracují s šetrnějšími přírodními barvami. Díky tomu jsme mockrát zabránili katastrofě, zklamání nebo ještě většímu přesušení vlasů. 

Během podzimního lockdownu jsem se přitom detailně seznámila se všemi svými nově vzniklými šedinkami a k mému úžasu jich tak málo, jak jsem si snažila namluvit, nebylo. Teď, když nevíme, kdy salony otevřou, jsem tak byla nucená sáhnout po šetrnějších barvách z běžných obchodů. 

Jenže vím já, co potřebuju za barvu? 
Nikdy si nepamatuju číslo barvy, jelikož všechno nechávám na kadeřnících. 
Věděla jsem jen, že nemůžu příliš nesvětlovat, že zároveň nechci ani ztmavovat a taky si pamatuju, že mi příliš nesluší teplé odstíny.

Vydala jsem se tak do obchůdku Element of Beauty s prosbou o radu. Kompletní sortiment barev mají sice na e-shopu, já však nepotřebovala výběr 10 odstínů tmavě hnědé, nýbrž jsem potřebovala vzít tu jednu, která nejlépe kryje šediny a nejde do čokoládových či mahagonových odlesků. Potřebovala jsem pomoc s výběrem. Ze 3 potenciálních krabiček různých značek mi nakonec doporučili odstín 4C Ash Chestnut (popelavý kaštan) od Herbatintu. 

  • Neobsahuje amoniak, resorcinol, parabeny, nikl, alkohol, syntetickou parfemaci
  • Má snížený obsah peroxidu (do 3%), lze tak vlasy zesvětlit max o 2 odstíny, zůstat tedy pořád v mezích své přirozené barvy
  • Obsahuje 8 BIO rostlinných extraktů: z aloe vera, vilínu, břízy, třapatky, ze skořápky vlašského ořechu, z kořene rebarbory a kůry chinovníku.

100% přírodní barva na vlasy je pouze henna, která je neuvěřitelně prospěšná pro zdraví vlasové pokožky a výrazně pomáhá při nadměrném padání vlasů. Vlasy vyživuje, zpevňuje a krásně podtrhuje jejich přirozenou barvu. Henna však nedokáže zesvětlit (pouze podpořit odlesky na světlých vlasech) a často nedokáže zakrýt všechny šediny. Pokud je to však barva pro vás, zkusit můžete značky Voono, Santé či Logona. 

Zpět však k Herbatintu. Překvapilo mě, že mi na polodlouhé vlasy stačila přesně polovina barvy, takže ještě jednu dávku do konce lockdownu určitě mám. Barva, kterou mi doporučila i řada čtenářek a kamarádek, mě nadchla tím, že výsledná směs byl světle hnědý gel bez zápachu, který narozdíl od krémových barev netekl a nezanechával tak flíčky na kůži. 
Za to velké plus! 

Výsledek? 

  • Perfektní krytí šedin
  • Popelavý odstín bez jediného teplého odlesku
  • 30 minut jsem nechala působit na koříncích a odrostech, posledních 10 minut jsem vetřela zbytek barvy do konečků. Barva je sjednocená, bez změny původního odstínu. 
Ještě bych se to mohla naučit vyfoukat. 

S výdrží permanentní barvy dám ještě vědět. Vzhledem k tomu, že přeliv mi vydrží 4 týdny, tak hádám, že u barvy mám na 6-8 týdnů vystaráno. Minimálně co se odrostů týče, za šediny neručím! 

Pokud vás karanténa zahnala rovněž k domácímu barvení, Herbatint můžu jedině doporučit. Poměr: cena/výkon je skvělý, zvlášť u nás, kterým to vydrží až 2 barvení. A vřele doporučuji si také nechat poradit přímo v prodejně (Element of Beauty najdete přímo na metro zastávce Hradčanská, K Brusce 281/9), kde mají jen přeci srovnání s dalšími značkami ze sortimentu. Osobně mi to velice pomohlo. 

Znáte přírodní barvy nebo hennu? 
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat