Co mi zpříjemňuje zimu

Leden nikdy nepatří mezi mé oblíbené měsíce. Možná v sobě nese příslib něčeho nového, což v sobě sice nese naději, ale často i kopec odříkání. Ještě únavnější bývá únor - většina předsevzetí už vzala za své a pořád je zima, pořád je brzo tma, pořád je málo světla a ne, není to TAK krátký měsíc. 

Letošní leden beru maličko lépe, paradoxně díky lockdownu. Na tom vidím jediné pozitivum - bez možností schůzek a se zavřenými kavárnami mám prostor pro zimní spánek, pro hloubkovou hibernaci. Předpokládám, že ušetřené peníze za kávičky dám za nedoplatek na plyn. 

Můj zimní lockdown však zpříjemňuje řada věcí: 

 • Suchý leden. Po večerech piju čaje, netrajdám po návštěvách nebo večírcích. Mám čistou hlavu, lépe se mi spí, lépe se mi vstává a lépe je mi i po těle. Až se na jaře potkáme na pikniku nebo na zahrádkách již otevřených restauracích, až budou hřát první sluneční paprsky a budou dlouhé večery, tak si tu skleničku vychutnám o to víc. Teď mám ale chuť se prohřávat maximálně tak horkým čajem!
 • Životopis Michelle Obama. Je to čtivé, je to zábavné a neuvěřitelně americké. Bývalá první dáma se vypsala ze svých vzpomínek, není to však výčet všech důležitých politických událostí, které její rodině ovlivnily život, nýbrž velice citlivě napsaný životopis ženy, která s politikou nechtěla mít nikdy nic společného. A která ani nevěřila, že by její manžel mohl vážně uspět. 
 • Jo Nesbø a jeho řada "holeovek". Tahle obsese začala už na podzim, rozhodla jsem se ji však dávkovat postupně, pomalu a tak, abych se jen tak nedočetla k úplnému konci. Zatím jsem končila 10. dílem a možná nechci číst dál, protože vím, jak tragicky to bude pokračovat. V desátém díle se Harry Hole ožení a dál to číst nepotřebuju. Beztak spolu žili šťastně až do...dokud netekla další krev. 
 • Yin your skin. První z online kurzů, kterými chci letos projít, je kurz Katji Kokko Yin your skin, který učí techniky ošetření pleti gua-sha. První část je sice věnovaná meditacím a józe, ale přiznávám, že tuhle část jsem prozatím přeskočila. I´m not that type. Pleťová gua-sha technika je však maximálně zajímavá: stimuluje lymfatický systém, prokrvuje a vyživuje pleť, zjemňuje vrásky, minimalizuje otoky v obličeji, dokáže si poradit i s přepadlými víčky a s napětím v obličeji, čímž zjemňuje celý náš výraz. 
 • Sia vydává v únoru nové album a film, zatím vykopla song s příznačným názvem "Courage To Change". Už navždy to bude taková moje hymna doby covidové. 

 • Nejstylovější blog píše Vicki Archer. Je to pohlazení na duši a estetická pastva pro oko. Dejte si ho rovnou mezi své záložky, ať vám nic neuteče. 

Co těší vás? 
LvK

4 komentáře:

 1. Jaké čaje máš oblíbené? Můj favorit je Kusmi čaj, Feel zen - to je kvalita na prvni ovonění!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z Kusmi tu mám rooibos s verbenou a je vynikající! Pak piju taky hodně ženšenu a jednodruhových bylinek - třeba kopřivu :-)

   Vymazat
 2. Ahoj Luci, děkuji za obohacující článek. Tvůj blog je jediný, který čtu a velmi ráda se sem vracím. Dodává mi pocit luxusu a klidu, chodím se sem potěšit. Je i uživatelsky jaksi příjemný, dobře se mi v něm hledá. Knihu Michelle Obama, o té už slyším k krátké době po druhé, to není jen tak! Metoda gua sha je první, která oslovila i mě. Jen nevím, jaký kámen zvolit, jdu na to asi nějak moc vědecky... Přeju, ať je kurz obohacující! Písnička je skvělá a ten blog, na ten se mrknu, to vypadá hodně nabitě:) Užij si krásně čas pro sebe. Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Petro,

   to je krásný komentář, moc za něj děkuji, udělal mi velikou radost!
   A knihu Michelly Obamy určitě doporučuju přečíst, je velice čtivá. A co se gua sha kamenů týče, já půjdu asi do varianty comb zde: https://yinyourskin.com/products/gua-sha-tools/ tak třeba se to bude hodit :-)

   Krásný večer,
   Lucie

   Vymazat