Jednoho pátečního večera


Za poslední rok jsem si nechala opravit spoustu oblečení, které mi úplně nesedělo. Občas se nadchnu pro něco, co je mi větší v pase, a protože vím, že mám šikovnou babičku, která mi daný kousek zkrátí/zúží, koupím ho (a často zachráním). Za poslední rok mi přešila tolik sukní, že můžu jen doufat v krásné jaro a léto. 

Většina mého zimního šatníku se letos ven totiž příliš často nepodívá. Příležitostí k setkání je minimum, na procházky nebo pro rohlíky chodím většinou jen zachumlaná v péřové bundě, která nemá ambice větší než zahřát nebo udržet v teple. Kochám se často fotkami ležérních kabátků, šátků a krátkých slabých svetříků, ale upřímně: já potřebuju být v teple s několika vrstvami teplých huňatých vlněných svetrů. Zvlášť při dlouhých procházkách, když ani není možnost se na chvíli posadit a prohřát se u horkého čaje v kavárně. 

O to víc pak mám ráda situace, kdy mi stačí jen v mrazech přeběhnout z auta dovnitř a zvládnu tak jen sukni, kabátek a pouhý jeden svetr. Jsou to taková moje rande. Rande sama se sebou, s tou hezčí verzí Lucie, než na jakou jsem během lockdownových dní zvyklá. 

Snad jen novou FOLBEUR kabelku neměním a je jedno, kam a za kým jdu. Už dávno nenosím velké kabelky, najela jsem na kabelkový minimalismus a nosím s sebou jen to, co nezbytně potřebuji. Všeobecně nemám ráda, když se nechám zatěžovat věcmi - ať už po kabelkách, tak v bytě, v životě...

Jednu věc však do kabelky dát musím vždycky - diář. Lockdown mě trochu vyvedl z běžného režimu, a tak na něj často zapomínám a píšu po cárech papíru, přesto je to nezbytnost, jelikož v zapisování času nejsem příliš digitální. Do této šedé Macaron GRAND se mi vejde diář A5 i spousta dalšího zimního vybavení do města (včetně krému na ruce a rukaviček). 

Baret: Tonak, Kabát: Pietro Filipi, Sukně: vintage, Svetr: vintage, Kabelka: FOLBEUR
Foto: Martin Vítek 

V čem je v zimních měsících nejlépe vám? 
LvK

1 komentář:

 1. Ve vlněných svetrech po tátovi,jsou velké,hřejivé,cítím se v nich dobře,ale
  samozřejmě jen doma. Mám ráda kabáty,péřovky neee,protože jsem malá,
  vypadala bych směšně. Kabelky nosím také menší,co potřebuju se do nich vejde.
  Nemám ráda kabelky,co spíš vypadají,jako nákupní tašky.
  A,jak píšete o těch sukních,taky se mi to stalo,že byla velká v pase,ale musela jsem ji prostě mít. Nemám nikoho,kdo by mi to přešil,třeba za čokoládu,takže jsem ji dala švadleně,vyšla mě pěkně draho.Včera jsem si v tescu koupila dětské tepláky velikost 158 a jsou fajn.Mám moc ráda sekáče,někdy narazím na úžasné kousky,ale teď bohužel.

  OdpovědětVymazat