Testuju: KOLAGEN vnitřně. S čím mi pomohl?

Miluju Meryl Streep. Už kdysi jsem o ní psala, ale s dalšími léty mi přijde stále zajímavější, šmrncovnější a jednoduše krásnější. Nevím jak je to možné, ale mám ji pořád zafixovanou jako herečku 50+ i když už předloni překročila sedmdesátku. Kromě obdivu k jejímu talentu chovám i úžas tomu, jak působí, co vyzařuje a co všechno dokáže zahrát pouhým obličejem. 

Obličejem, kde jsou z vrásek nejviditelnější snad jen vějířky kolem očí či vrásky od úsměvů. 
Ano, jistě, dobré geny a skvělí vizážisté dělají hodně, přesto: když se dobře podíváte na Merylinu tvář, co z ní na vás čiší? Na mě klid, spokojenost, radost a opět: klid. 

Čím jsem starší, tím klid považuji za důležitější. Neklid a stres totiž vidím ve tváři okamžitě. Nereaguji sice stresovým akné, zato mívám unavený pohled a ten mi nezakryje ani ten nejlepší make-up. A protože rozhodně nejsem reklama na zdravý životní styl, poslední rok si ke kosmetické péči přidávám ještě: 

 • Jógu obličeje
 • Baňkování nebo aktuálně gua-sha masáž
 • Poctivý pitný režim
 • Kvalitní a zastudena lisované oleje vnitřně (u suché pleti a vlasů skvělé na promaštění)
 • Dlouhý spánek a klid
 • Kolagen

Vím, že tím nevymažuju všechno, co se mi v životě děje a že to ani nevymaže všechny ty koláčky a víno, které si dopřávám, ale snažím se udržovat rovnováhu, balanc a pěstovat si radost! 

Dneska se chci věnovat kolagenu, jehož přirozená tvorba s věkem ubývá.
Od léta testuju veškeré verze kolagenů od české značky McePharma a mám své favority, resp. má pleť a chuťové buňky mají své favority! 

Co jsou kolagenní peptidy? 

Kolagenové peptidy jsou bioaktivní. To znamená, že jakmile se vstřebají do krevního oběhu, ovlivňují aktivitu buněk v těle několika způsoby. Stimulují například vyšší produkci kyseliny hyaluronové, která je nezbytná pro hydrataci pokožky. Bioaktivní kolagenové peptidy mohou rovněž pomoci tělu opravit poškozenou tkáň. Přispívají také ke zdravým vlasům a udržení hustoty kostí. 

Pomáhají regenerovat svaly po náročném fyzickém či sportovním výkonu, chrání chrupavky před degradací, zlepšují tak mobilitu a snižují bolest kloubů. Zvláště se pak osvědčily pro zpevnění a omlazení pleti, a tak nechybí v řadě kosmetických produktů. Nás dnes bude zajímat hlavně užívání vnitřně. 


McePharma: Proteinový nápoj s kolagenem / kakao-skořice

Jelikož jsem mlsná, nejraději mám čokoládovo-skořicový proteinový prášek, který kombinuje účinky 10000 mg vysoce vstřebatelných kolagenních peptidů, vitamínů B2, C, selenu a zinku. Zvyšuje fyzickou výkonnost, je bez umělých sladidel a jen s jedním gramem cukru. 

Pokud sportujete, jistě nápoj oceníte jako svačinku. Já ho ocením jako sladkost a vůbec z prášku nedělám nápoj. Nejraději mám jeho čokoládovou chuť v kysaných mléčných výrobcích, případně jím každé ráno dochucuji ovesné či pohankové kaše. Splním si tak představu jak o výživné snídani, tak o sladké tečce na závěr. Upřímně jsem celé velké balení zvládla sežrat do měsíce (a proto už není na fotce)! 

McePharma: Collagen Repair Matrix

Pytlíčky, které se snadno a bez hrudkovatění rozpustí ve vodě a svou jemně citrusovou chutí mi připomínají šumák. Po svém kolagenovém šumáku sahám vždycky, jak mě honí mlsná. 

Je to koktejl toho nejlepšího pro pleť a vlasy - obsahuje komplex 3000 mg vysoce vstřebatelných peptidů a kromě vitamínů a minerálů ještě kyselinu hyaluronovou. Zlepšuje pružnost a hydrataci pleti a podporuje zdraví kloubů. Brala jsem ho po zlomenině kotníku, která se zhojila o dva týdny dřív, než doktoři předpokládali. A po dalších pár měsících užívání mi začaly růst "baby vlásky", kterými se mi doslova zahustilo čelo. Sama jsem tato balení kupovala jako dárek k Vánocům pro máti i babičku - jako vůbec jediný kolagen na českém trhu mi vysloveně chutná, takže vím, že ho budou pít! 

McePharma: Beauty booster s vitamínem C

Pokud chcete kolagen zcela bez chuti, pachuti a zápachu, tak zkuste Beauty booster s vitamínem C. Narozdíl od předchozích dvou je zcela bez chuti, výborný je tak do smoothies či jen čisté vody. Opět má vynikající a rychlou vstřebatelnost. Kombinuju ho s ochucenou verzí či čokoládovým práškem - zvláště pak po létě nebo naopak v době krutých mrazů pro potřebnou hydrataci. 

McePharma


Já vím, že je na trhu řada kolagenů. Vlastně se s nimi v poslední době roztrhl pytel. Řadu z nich jsem zkoušela, řadu z nich sama kupovala. McePharma u mě vyhrála z mnoha důvodů: nic dováženého, veškerá výroba probíhá v České republice. Mají několik patentů, vědecky prokázanou vstřebatelnost výrobků, jsou chuťově nejlepší a poměr ceny a výkonu je rovněž neskutečný. Vývoj produktů probíhá v úzké spolupráci s vědeckými kapacitami, mezi které patří zejména Univerzita Karlova, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava nebo Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

Pokud tedy hledáte funkční kolagen, který vás finančně nezruinuje, tak doporučuju!
LvK

1 komentář:

 1. Jééé,to je fajn nápad. Kolag.peptidy užívá Ťapí na klouby.
  Sama jsem jej nikdy nevyzkoušela. Právě,že na trhu je velké množství a nevěděla
  bych,jaký vybrat.Já zkusím ten s chutí citrusů.
  Ano,máte pravdu,když je člověk ve stresu,odrazí se to ve tváři,mám zkušenost a
  nepomůže nejdražší kosmetika světa.

  OdpovědětVymazat