To byl teda rok!

Foto: Martin Vítek

Ano, byl to rok dost na hovno. 
Vlastně jako by ... nebyl. 
Jen přeci se však některé věci povedly a některé nečekané přišly třeba jen díky covidu. 

Více knih

Uznávám, že 10 z 60 přečtených knih za poslední rok byly "holeovky" od Jo Nesbøho, kterému jsem tento rok propadla a upřímně jsem ráda, že jsem si jednotlivé díly neservírovala tak, jak vycházely, ale až s časovým zpožděním. Nezvládla bych čekat. Zbylé přečtené knihy jsem poslala dál - nerada doma cokoliv shromažďuju, zvlášť ne knihy, které už podruhé číst nebudu. 

Více času

Lockdown mi dal více času, takže jsem si dala online kurz Science of Well-being z Yale University a řada poznatků se mi pak hodila pro psaní článků pro Marianne, což je externí spolupráce, kterou jsem si za ten rok 2020 vážně užívala. 

V rukavičkách

Není horší doby na začátek nového podnikání, než doba covidová. S kamarádkou Veronikou Polákovou jsme daly síly dohromady a začaly se @v_rukavičkách starat o PR značkám s přírodní a bio kosmetikou, českým návrhářům i udržitelné módě. A nakonec byla tahle práce světlým bodem, který nás těšil a dával smysl v celém tomto divnoroce.

V OliOla

BIO beauty salon OliOla znám od jeho začátků, a tak když v září přišla nabídka, jestli bych nechtěla aspoň jeden den v týdnu dělat pleťová ošetření Inlight, nešlo to odmítnout. Byť mám Inlight za ta léta komplet vyzkoušený, zajímá mě praxe a výsledky i na jiné, než na mé celkem bezproblémové pleti. A když do nabídky přibylo ještě biodynamické dieNikolai ošetření, úplně jsem zaplesala! 

A tak jsem si letos dala ještě školení k novým pleťovým masážím a příliš jsem své nejbližší přemlouvat nemusela, aby mi leželi modelem. 

Noví přátelé

Jestli jsem v roce 2020 něco nezanedbávala, tak přátele. Místo povrchních večírků přibyly večery, které jsem mohla trávit opravdu jen s těmi, které mám ráda. Zároveň mi tenhle rok přihrál nové kamarády a dvě velké kamarádky, se kterými jsem se sice znala už z minulosti, ale pod nedostatkem času jsme netušily, co se v té druhé ukrývá! 

A jako zapřísáhlý kavárenský povaleč to nechci přiznávat, ale...když jsem si s někým dala piknik nebo ho pozvala na kafe k sobě domů, hned to bylo uvolněnější setkání. Zvlášť když jsem přišla otevřít nenalíčená, s mastnou hlavou a v teplácích. 

Foto: Lucie Baldé

Nový byt

V půlce roku jsem se stěhovala. Zůstala jsem stále v milovaných Vršovicích, nedaleko Grébovky, a nastěhovala se do krásného světlého bytu s velkými okny na jih. Bavilo mě zařizování, dekorace i každý sluneční paprsek. 

Nové projekty

Byť se spousta věcí rušila, vznikl nádherný charitativní kalendář Jsem žena, jsem Evropa, kde jsem zobrazená jako polská art-deco malířka Tamara de Lempicka, což byl neskutečný zážitek. Druhou spoluprací, která mě velice těší, je spolupráce a focení kampaní pro Silky Gang!

Portugalsko

Loni v únoru jsme - ještě nic netuše - vyrazily se sestrou na dovolenou do Lisabonu. Jak se později ukázalo, byla to moje jediná dovolená roku, byť jsem si plánovala projet Skotsko a Irsko. O to víc a déle na Lisabon budu vzpomínat. A snad se budu moc brzo vrátit! 


A jestli jsem se něco naučila, pak to, že ty nejtěžší konverzace bývají ty nejzásadnější a nejpotřebnější. 

Co hezkého přinesl rok 2020 vám? 
LvK

6 komentářů:

 1. Ano,byl to rok na hovno,ale pro mě,jen v nějakých věcech.
  Spíš mi dal,než vzal.Zastavit se,to bylo pro mě moc důležité.
  Měla jsem a stále mác více času,nejen na sebe,ale i na Ťapí a na ostatní věci,lidi.
  Pokud něco odnesl,tak to bylo potřeba
  ,už déle jsem cítila,že budu muset udělat pořádek.
  Povedlo se mi to.Vlastně jsem přestala kouřit,přečetla konečně Alchymistu,vyřadila některé jedince ze svého života,u kterých jsem měla pocit,že mě jen vysávají.
  Je to velká úleva a vůbec nemám výčitky svědomí. Někdy je prostě potřeba udělat čistku ve všech směrech. Doma je čistka dokončená,vše nepotřebné jsem darovala nebo vyhodila.Zbývalo jenom uklidit v hlavě. Jsem na sebe docela pyšná,jen mi chybí se naučit víc ovládat,protože,když mě někdo nasere,nemám problém vylítnout.
  To bych ráda změnila,ale moc se nedaří. Prý Váhy jsou diplomatické,no,tak asi,jak které.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rok 2020 byl šílený, ale tohle vypadá na dobré a zdravé změny.
   A že vylítnete...co bych za to dala. Jakožto Váha tyhle věci vůbec neumím. A občas by byly tak potřeba! :-)

   Hodně štěstí po celý nový rok!

   Vymazat
 2. Jak to potom děláte? Co,když Vás někdo naštve,ublíží nebo
  cítíte nespravedlnost? Někam se schováte a snažíte se to zpracovat?
  To jste dokonalá žena!!! Kéž by to šlo,darovala bych Vám kousek své bojovnosti
  A vzala si kousíček Vaší diplomacie,klidu,možná nadhledu.
  Jediné,co je pozitivní,tak,že v sobě nehromadím žádný vztek ani lítost,všechno jde ze mě ven. Vám také krásný Nový rok a zkuste se trošku odvázat,ja zapracuju zase opačně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jste napsala přesně, učím se troše toho temperamentu. Ale je pravda, že jsem velký kliďas a moc věcí mě úplně nevytočí. A když jo, tak si dám hodně rychlou chůzi třeba do Grébovky a nějak si to tam zpracuju :-)

   Vymazat
 3. Milá Luci, byla byste prosím ochotná vypsat líčení z fotky s kávovými hrníčky? Vypadáte úchvatně! Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Petro,

   moc děkuji, jste zlatá. Tohle je takové moje klasické líčení:

   Makeup Zuii, odstín Dusk, pudr Zuii Buff
   Obočí mám zvýrazněné tužkou Taupe od und Gretel, na rtech jen lesk Matte Nude od Und Gretel

   Na víčkách zlatý odstín (Und Gretel 3 Bronze) a mezi spodními řasy mám jen tenkou kajalovou tužku (Und Gretel 1 Bronze) - používám ji poměrně často jak do vnitřního koutku, tak jako dolní linku nebo klidně i stín na pohyblivé víčko. Přijde mi velice lichotivá, přitom jemná, když se člověk nemá čas moc líčit. Pak tekutou linku a černou řasenku :-)

   Snad jsem to maličko a srozumitelně popsala :-)

   Vymazat