Mé oblíbené hrnečky

Hrnečky si vozím většinou z cest, resp. vozila jsem. 
Není to žádné pravidlo nebo oblíbený suvenýr, spíš je to tím, že v Česku nechodím příliš po obchodech, zatímco v zahraničí patří prolézání concept storů nebo blešáků a sekáčů k povinnému poznávání dané země. A v obou případech se dají najít krásné kousky, kterým neodolám a pak si lámu hlavu nad tím, jak je šikovně zabalit, aby dorazily domů bez jediného ťuknutí. 

Žlutý hrneček, mám vlastně dva, je z Malmö. Cihlový z Tallinu, kreslený s jorkšírkem pro změnu z Moskvy. Něco je vintage a set malovaných šálků mám od babičky. 

Když jsem se loni stěhovala do nového bytu, došlo mi, že od každého hrnečku mám pouze jeden kus. Nedokážu úplně říct proč. Myslím, že v určitý životní moment jsem všeho kupovala jen po jednom kuse a podvědomě si tak nechtěla k sobě (do bytu) nikoho moc pouštět. Pamatuju si tak přesně, když jsem v Malmö kupovala hrnečky dva, byla to velká změna a věděla jsem, že se něco láme. 

Přesto ty dva stejné hrnečky, dostatečně velké na spoustu čaje k snídani, stále nemám. 
Zato mám spoustu půvabných hrnečků na kávu, jako bych snad pořádala knižní klub o kávě a sušenkách. Nemám tomu však daleko - zvládla bych pohostit klidně tucet návštěvníků!

A tak tu teď sedím a vzpomínám na časy, kdy jsem si mohla kupovat hrnečky v zahraničí. A kdy jsem mohla hostit klidně tucet návštěvníků.
Ale až se ty časy vrátí, neudělám už tu chybu, že bych nakupovala po jednom. 
Večer víno a ráno čaj se totiž vždycky pije líp ve dvou. 

Odkud a jaké máte své oblíbené hrnečky vy? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat