Pigmentové skvrny i kruhy pod očima: Přírodní péče pro náročné!

Ve své beauty rutině bývám věrná svým oblíbeným značkám a poslední dobou experimentuji čím dál méně. Vím, že jakožto beauty bloger bych měla neustále přinášet recenze na téměř všechny značky na trhu, minimálně na ty, po kterých se ptáte nejčastěji, ale příliš mě to neláká. Mám ráda to svoje a pořád se k tomu vracím. 

Ale určitě svou denní/noční péči přizpůsobuju situaci i aktuálním potřebám pleti. 
Nedávno jsem objevila větší pigmentovou skvrnu vzadu na krku, která je vidět, pokud stáhnu vlasy do culíku, což mě lehce vyděsilo. Kromě SPF péče se tak chci více zaměřit na pleťovou řadu, která by mi pomohla preventivně předcházet hyperpigmentaci a ještě lépe - případné skvrnky zjemnit, zesvětlit a sjednotit pleť. 

Na to jsem zkusila značku KAHINA, která má patřit mezi špičkovou bio kosmetiku s přípravky určenými speciálně na sjednocení pleti a lifting. Ve dvaceti ji asi nedokážeme plně ocenit, s věkem však věřím, že se investice vrátí. 


Po čem sáhnout, když...? 


Pigmentové skvrny: Kahina Giving Beauty Rozjasňující sérum

Lehké hydratační sérum s minimální vůní se okamžitě vstřebává a je tak vynikající první volbou pod další péči, SPF krém či make-up. Směs aloe vera, mořských wakame řas, modrých řas, laktobacilů, arganového oleje a řady na antioxidanty bohatých výtažků a olejů podporuje přirozený obranný systém pokožky. 

Svou mimořádně jemnou konzistencí udělá dobře všem typům pleti, včetně pleti citlivé. Ulevuje od zarudnutí a podle výzkumů značky jsou první známky zesvětlení (pigmentových znamének, jizviček po akné či po drobném poranění...) viditelné po prvním měsíci používání. Sérum nenahrazuje SPF ochranu, to je potřeba si říct, ale pokud už k pigmentacím všeho druhu dojde, umí je celkem obstojně zesvětlit, pleť zjemnit, vyhladit, ale i sjednotit její tón. 

Osobně jsem ještě příjemně překvapená z toho, jak pleť působí - je svěží, není mdlá, vypadá odpočatě. 

Stárnutí: Kahina Giving Beauty Krém na obličej

Ještě asi sama tento krém nedokážu ocenit, je to totiž silný koktejl anti-age složek, rovněž nápomocný při hyperpigmentaci, přesto mi dělá velice dobře. 

Jeho kouzlo spočívá v resveratrolu, což je antioxidant obsažený mimo jiné v pecičkách a slupkách modrého hroznového vína, které tím chrání před plísněmi a bakteriemi. Právě to inspirovalo majitelku k vytvoření krému s resveratrolem. Co v rostlinné říši chrání před škůdci, to pleť perfektně ochrání před nepříznivými vlivy životního prostředí. 

Krém, pořád velice jemný a lehce vstřebatelný, pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu v pleti, čímž ji vyhlazuje od jemných vrásek a napomáhá jejímu zpevnění. Díky bohatému složení obsahuje správný poměr hydratační a lipidové složky, z tohoto důvodu bude vyhovovat všem typům pleti. Zklidňuje pleť od podráždění a rovněž napomáhá sjednocení tónu pokožky. 

Na kruhy pod očima: Kahina Giving Beauty Oční krém

Lehká emulze, která zanechá oční okolí svěží, vláčné, hydratované, neumastí a bez problémů se po jeho aplikaci dokážete nalíčit. Velice dobře si rozumí i s korektorem pod oči, i když ten možná ani nebude potřeba. Stimuluje totiž mikrocirkulaci pleti, čímž zabraňuje tvoření tmavých kruhů pod očima, pomáhá také snižovat otoky kolem očí, citlivé oční okolí zpevňuje, vypíná, opečovává. 

Vrásky kolem očí: Kahina Giving Beauty Opunciový olej - Rollerbal

Já jsem vždycky pro to kombinovat lehké emulzní věci s věcmi olejovými, a tak miluju si na noc dát pod oči opunciový olej. Je to totiž přírodní botox a patří mezi nejdražší a nejcennější rostlinné oleje. Není divu, zvládne totiž vypnout oční okolí, zjemnit vějířky kolem očí a přitom obnovit elasticitu takto jemné kůže. Pomáhá i s tmavými kruhy pod očima, což ještě umocňuje aplikace pomocí chladivého roll-onu, který částečně nahradí i lehkou masáž očního okolí, na kterou často zapomínáme. 

Opunciový olej nanáším nejčastěji večer, ráno se probouzím s dokonale vypnutou pletí bez známky nevyspání. 

O Kahině jsem psala poprvé už téměř před rokem a koukám, že se můj výběr produktů zase tolik od letoška nezměnil. 

Máte od Kahiny něco vyzkoušeného? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat