Před focením...

Už si vlastně ani moc nepamatuju, kdy jsem se naposledy těšila na něco konkrétního.
Víte, co myslím?
Na konkrétní událost, na konkrétní den. Můžou to být dny naprosto obyčejné, kdy se jen těšíme, že vyrazíme na dovolenou, nebo dny nás naprosto zásadní. Mívám to vždycky sice poznamenané v diáři, ale stejně to mám v hlavě a často se toho nemůžu ani dospat. 

Tohle teď pominulo, těším se na dny, které mě vytrhnou z každodenního stereotypu a které mi řeknou, co za den je v týdnu. Často už mi to splývá. 

Dneska se těším na zítřejší focení s La Femme Mimi a jejím týmem. Sedím tu akorát s pleťovou maskou, kterou si dávám před focením pokaždé a pak se půjdu naložit do vany. Od té doby, co mi tam jedno ze světel nesvítí (neptejte se mě proč a neptejte se ani, proč jsem dosud nezavolala elektrikáře, protože to sama nevím), se mi ve vaně špatně čte, a tak jsem si řekla, že než se dokopu k opravě, udělám si z vany jiný, nový rituál. 

Rituály teď já docela ráda. Nějak mi drží dny pohromadě, rozdělují pracovní aktivity od volného času, dávají mi řád a drží mě od pocitu zmaru. 

Novým rituálem - a tentokrát úplně bez světla, jen se svíčkou - je naprostá relaxace a masáž gua sha, která mě teď neuvěřitelně baví. Ta mi zabere zhruba 20 minut a velice příjemně dokáže ovlivnit lymfatický oběh obličeje. Výsledek vidím okamžitě, ale nejlepší je to vždycky druhý den ráno, kdy se probouzím bez otoků a kruhů pod očima. Než mi voda úplně vystydne, dávám si ještě masáž hlavy a jemně do vlasových kořínků vmasírovávám bylinkové tonikum, které napomáhá růstu vlasů. A to jsou přesně ty věci, na které když si čas nevyhradím, tak na ně buď zapomenu nebo mi lenost napoví, že zítra je taky den.


A zítra se na ten den vážně těším: budu mít zase důvod se nalíčit, budu se celý den převlíkat, česat a budu moc dokonce nazout i střevíčky. Po týdnech domácí teplákovky a pantoflí to bude taková moje malá oslava a radost. A věci od Mimi jsou naprosto kouzelné, no vážně! 

Jsme domluvené, že focení má být co nejpřirozenější, s mým vlastním stylingem a v prostředí mně nejbližším - u mě doma! 

A tak jsem si na to koupila tulipány. Rudé tulipány. A možná si dám i rudou rtěnku. 
Na co se těšíte vy? 
LvK


Foto: @MartinVítek

Žádné komentáře:

Okomentovat