Voňavé události za dob lockdownuJe ironií osudu, že jsem si loni - těsně před Brexitem - objednala až z Británie diář na 2021, který teď, přiznávám, trochu
zeje prázdnotou. Ale udělala jsem to nejen proto, že jsem si z české nabídky nemohla vybrat, ale primárně proto, že jsem po naprosto šíleném 2020 věřila, že ten nový rok bude jiný a chtěla ho tudíž odstartovat se vší pompou. 

Můj nový diář tak má nejen spoustu místa na každodenní zápisky, ale zhruba i dalších 50 stran na veškeré kreativní nápady, které by mě za normálních okolností jistě napadaly. Má dostatečně velký prostor na všechny schůzky a důležité události. Jen ty události chybí. Předpokládám tak, že si z něj letos udělám svůj čtenářský deník - místa je v něm dost. 

Jsem tak ráda za každou událost, kdy mohu vyrazit do víru velkoměsta. Naučila jsem se z malých radostí dělat velké a vychutnávat si i věci, kterých jsem se před lockdownem příliš neúčastnila. Jako třeba pozvání do prodejny Element of Beauty na objevení nových eau de parfum značky Villa Flora. 

Pamatuju si, jak jsem na nejrůznější představování značek často už neměla kapacitu nebo nervy, neboť se na nás - i v přírodní kosmetice - chrlila jedna novinka za druhou. Jedna nová značka za druhou. Byla jsem z toho v jeden moment natolik přesycená, že jsem odmítla chodit kamkoliv. 

Dneska když mi napíšete, že mi chcete představit novou značku parfémů, mám skoro slzy na krajíčku a s radostí běžím. Zvlášť když jde o tolik voňavý zážitek. A jak jsem se přesvědčila - Villa Flora je francouzská značka parfémů ze samotné Provence, která nabízí neotřelé vůně a mile mě potěšila i cena, která mi vzhledem k výdrži vůně přijde nízká. 

Nepotřebuji žádné tiskovky, stačí mi moment, kdy se můžu uvelebit do křesla, popovídat si a vyzkoušet všechny novinky ze světa kosmetického. Je to pro mě najednou oslavou, luxusem všedních nekonečných dní, které jsou jak přes kopírák. 

Pamatujete, jak jsem vůni pro muže doporučovala Vetiver? Tak možná ještě o kapku víc mě uchvátila Timgad od Villa Flora. Vlastně je to vůně unisex, kterou si možná budete chtít sama nechat. Na řadě žen si ji umím představit. Ze zkušenosti vím, že mi unisex vůně voní nejvíc, ale na mužích, ne na sobě. Nechtěla jsem si to dlouho přiznat, ale už asi chápu, že potřebuji jemnější tóny.

Přesto jsem z ní byla při své návštěvě naprosto uchvácená. Stejně jako z Kallisté, kde je moje milovaná ambra, myrha a jen lehce vanilky. Je to docela zvláštní, protože Kallisté dodává oheň, temperament, něco, co zřejmě velice potřebuji. Je lehce orientální, na mě tedy netradiční, přesto neuvěřitelně zajímavá. 

Do třetice mě příjemně překvapila Galatée. Překvapila proto, že často po dřevitých vůních nesahám, přesto se na mně velice příjemně rozvoněla a vydržela až do večera. 

Trochu za nevýhodu považuju, že značka nemá vzorečky dostupné pro zákazníky e-shopu, ale třeba v době covidové, kdy se veškeré prodeje přesouvají do online světa, přehodnotí svůj postoj. Nicméně v pražské prodejně Element of Beauty (K Brusce 281/9, metro Hradčanská) si jistě přijdete na své - vše z testerů můžete vyzkoušet a vybrat si, případně se seznámit s jinými značkami vůní. A protože Villa Floru jsem zatím nikdy jinde příliš neviděla, stojí k nim zavítat! 

Na jaké své beauty momenty si nyní potrpíte vy? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat