Březnová výzva: Aktivity, které jsem (ne)zvládla.


Březen je měsíc experimentů. Zařekla jsem se, že každý den zkusím jednu aktivitu, kterou jsem nikdy nezkusila (nebo jí nikdy nepřišla na chuť) a uvidím, jestli nenajdu nějakou skrytou vášeň nebo - nedejbože - talent. 

V první polovině března říkám, že jsem neobjevila zatím ani jedno. Z těch nejvýraznějších věcí jmenujme například: 

Aerobic

Za mého mládí to byl takový hit, že kdybych snad šla s dobou, tak už dávno vím, jaká šílenost to je. Vracím se tedy k tomu nyní a to 30 minutovým videem na youtubem pro začátečníky. Půl hodina, říkám si, co to je pro svět? 

Na obrazovce mě vítá blondýnka s perfektně americkým úsměvem a představuje mi své kolegyně: mulatku a Asiatku. Chválím tu vyváženost. Trošku mi tam chybí nějaký muž, aby to bylo vyvážené ještě genderově, leč mužům to zřejmě nevadí, že při tomto videu nejsou v zastoupení. 

Nedivím se jim. Blondýnka s líbezným úsměvem začíná poskakovat a mě začíná bolet loni zlomený kotník. Ona má na sobě ultra upnuté všechno, já tepláky a triko. Furt jenom skáčeme z nohy na nohu a ona mě povzbuzuje slovy: You are doing sooo well, aniž by tušila, co před tou obrazovkou předvádím já. A jak vypadám. 

Po patnácti minutách je "water break" na deset sekund, abychom neztratily tepovku, že ano. Během těch 10 sekund mi vysvětlí, že hydratace je velice důležitá, otevře si svou designovou láhev, ze které si sotva cucne, a jde křepčit dál. Beze mě. Já u pauzy na vodu zůstala doteď. 

Sprcha studenou vodou

Trvalo to pár vteřin a řvala jsem u toho jak tur. 

Po čem muži touží

V rámci nějakého sebevzdělávání jsem si naordinovala, že proniknu do tajů mužské duše a že konečně zjistím, po čem muži opravdu touží. I kupuju tak největší z největších bestsellerů na Amazonu, který si koupilo už asi tak milion žen na světě, a nestačím se divit. 

Kniha má cca 100 stran a nejsou úplně hustě popsané. Manuál na provoz muže není o nic tlustější než manuál na ovládání vysavače. Zaraduju se. Nebude to složité. 

A není. Vychází mi z toho, že taková pořádná konverzace s mužem by neměla obsahovat příliš složité souvětí, nedejbože nějaké květnaté či nekonkrétní vyjadřování. Chce to jednoduché věty. Jako ze slabikáře. A pokud možno bez skrytých významů a emocí. Muži prý emoce mají, prý je to i dokázané, ale děsí je natolik, že by mohli až utéct, kdyby o nich slyšeli. 

A taky je tam moc hezké srovnání z přírody: když psovi zazvoníte zvonečkem pokaždé, když ho jdete nakrmit, jeho mozek si po čase zvonění spojí s večeří a začne se zvukem zvonečku slintat, i když mu nic nenesete.

Nevím, proč je to v manuálu na muže, ale potřebuju zvoneček. 

Nechat se ostříhat

Dlouho jsem čekala, až se budou moc otevřít salony, ale už se na mě nedalo dívat. Vlasy jsem si jednou střihla sama, to by zase taková výzva nebyla, ale svěřit se do rukou své sestry, to už chtělo odvahu. Abyste mě nechápali špatně - ona je fakt šikovná na ruce, i na střihání. Nejlíp střihá jorkšíry. 

Chopila se toho s vervou. Konečky mi pro jistotu ostříhala téměř až ke kořínkům. Muselo se dorovnávat. Vlasy, které konečně dorostly po prsa, se teď ohraničily ušima. Za těma už roztřepené prý nebyly. 

Ale nepanikařím. To doroste, než vyjdem z lockdownu. 

A na co se ještě chystám?
Třeba vařit, míchat drink, tančit, meditovat...
Nějaké vaše tipy (pokud možno nenáročné)? 

LvK

3 komentáře:

 1. Dobrý deň.
  Ďakujem za super článok, to nemalo chybu.
  Zdraví
  Ľubica

  OdpovědětVymazat
 2. No,přece pejsánek!!!!
  Veselý,usměvavý.kouzelný rošťák.
  Kam se hrabe nějaký aerobic. Běhat po polích,mít ošlehané tváře větem,tomu se nic
  nevyrovná. Pokud existuje bezpodmínečná láska,tak jsem si naprosto jista,že je to
  u psů.

  OdpovědětVymazat
 3. Niekedy tiež nechápem prečo sa každý ženie za otužovaním v zimnom jazere alebo rieke, keď sa dá otužovať aj doma. Vypnúť kúrenia je tiež veľká výzva :D

  OdpovědětVymazat