Jarní, přírodní, svěží. Nobilis Tilia vytvořila parfém Srdcem!

 

Opravdu lze mít veškerou kosmetiku přírodní? Bez kompromisů? 
Asi záleží na člověku, ale za mě určitě ano. Už ano. Také si pamatuju doby, kdy jsem nemohla najít kloudnou řasenku bez dimethiconu nebo linku, která by mi na víčkách vydržela celý den. Ty doby už jsou naštěstí dávno za námi.

Dnes nemám ve své kosmetické taštičce nic, co by skutečně nebylo přírodní. Vůbec nevyznávám extrémy a pořád věřím, že pokud má člověk předat jakoukoliv myšlenku dál, musí jít mírumilovným příkladem bez odsuzování všeho jiného. 

Přesto pokud existuje přírodní alternativa (v čemkoliv), vždy po ní sáhnu tak nějak automaticky. Jednoduše kde kompromisy dělat nemusím, tam je nedělám.

Co 100% přírodní nikdy nebude? 

  • Barvy na vlasy. Zvlášť pokud potřebujeme odbarvovat, zesvětlovat odstín. To henna neumí. Přesto existují šetrnější alternativy barev na vlasy, které neobsahují zbytečnou syntetiku, parfemaci, silikony. 

  • Laky na nehty. Zatím nikdo nevymyslel lak na nehty pouze z čistě přírodních ingrediencí. Přesto - opět - existují šetrnější varianty, které lze s přimhouřením oka nazvat "přírodními laky" jelikož neobsahují např. 10 nejhorších látek. 

  • Parfémy. Miluju niche parfémy, které sice nelze nazvat 100% přírodními, věřím však, že většina použitých složek je natolik kvalitních, že jde primárně o neškodnou syntetiku. 

Když se tedy podaří namíchat přírodní parfém (náročný hlavně na fixaci vůně), tak mám prakticky svátek. Jeden takový, u kterého se nemusíte bát příliš těžké vůně éterických olejů, je parfémovaná voda Srdcem od Nobilis Tilia. 

Sama už jsem o ní několikrát psala a vzbudila ohlasy. Nyní bych ráda věděla, jaké s vůní máte zkušenosti. Já na home office běžně parfém nepoužívám, ale pokud už někam vyrazím, vzbuzuje pozornost. A já ji cítím ještě večer z oblečení. 

Jaká je? 


Svěží. Citrusovo-kořeněná. Nemá "těžký zadek" jak říkám některým parfémům založených na éterických olejích, přitom není fádně citrusová. Jednoduše to není zaměnitelná vůně, má v sobě něco dráždivého a plného - snad je to kombinace lípy a šalvěje muškátové. Vzbudit má hlavně asociace rozkvetlé louky. 

hlava: citrusové lístky a zelená tráva, řebříček, bazalka
srdce: citrusy, lípa, řebříček, šalvěj muškátová
základ: lípa, mimóza, cedr, santal

Nutno dodat, že parfémovaná voda obsahuje 8-15% vonných složek, svou výdrží tak překoná toaletní vody, kde je vonných složek jen 4-8%. Pokud tak hledáte vůni jarní a přitom nechcete dělat kompromisy, tak Srdcem si nemůžete nechat ujít! 

Máte vyzkoušeno? 
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat