Zútulňování bytu: obrazy

Rok v lockdownu je pro mě osobně velice terapeutický. Kdybych o něm měla napsat knihu, jmenovala by se "psychoanalýza" nebo "sebeovládání". Nejsem si ještě tak docela jistá, řeknu vám až budeme u konce. Není to vždy příjemné, to sebereflexe nikdy není, ale zase naprosto vím, co mi (ne)dělá dobře. Jak a v čem chci žít. V létě jsem se stěhovala a doteď si byt dotvářím. Pronajala jsem si holobyt a celý si ho zařídila podle sebe. 

Teď přišel konečně čas rozvěsit obrazy nad pracovní stůl. Plakáty přírody, plakáty velkoměst, černobílé fotografie. Z okna mám bezvadný výhled na tramvaje, a tak jsem potřebovala mít nad pracovní deskou i trochu jiná panorámata. Zvednout hlavu, zapřemýšlet a přitom se zahledět do dáli...

První plakát, ten v největším rámečku, zobrazuje vodu a malé dřevěné loďky. Druhý ve mně evokuje malou norskou chatičku u vody a abych se nezatoulala příliš po vlnách relaxace, když mám pracovat, koukám rovněž na mrakodrapy New Yorku. 

Pamatujete se na závěrečnou scénu z Podnikavé dívky? Dostane vlastní kancl s vlastní sekretářkou a slavnostně vyhlídne z okna mrakodrapu. A právě takovou vyhlídku tu mám taky. Jen bez té sekretářky. 

O spolupráci se skandinávským e-shopem Posterstore jsem se rozhodla, jakmile jsem k nim poprvé nakoukla. Byť tu je spousta inspirace, motivů, kategorií a každé úterý ještě nová kolekce, já věděla okamžitě, co chci. 

Fotoobraz Tower Bridge mi má připomínat skvělou dovolenou v Londýně, do kuchyně bude určitě patřit plakát šampaňského a na toaletní stolek s parfémy přijde stylový balkon se snídaní v Paříži a módní fotografie zase půjdou do ložnice. Vybírala jsem všechna místa a momenty, kde bych právě chtěla být a kam se doufám ještě někdy podívám. 

Rámů na obrazy jsem objednala několik v mnoha velikostech, plakátů si vybrala o něco víc, abych mohla dle nálady měnit a hrát si. Je to vlastně malá dekorace bytu, která nezabereme mnoho místa, přitom celý interiér dotvoří. A co je důležité říct - papír na jejich výrobu je certifikován FSC, dřevo rámů pak pochází z odpovědně obhospodařovaných lesů. 

Pokud taky máte náladu si zvelebovat obydlí, mám pro vás 35% slevu na všechny plakáty na Posterstore (neplatí pro kategorii Kolekce umělců a neplatí pro rámečky) s kódem "podlelucie35". Sleva platí do 8.5. 

Jaké obrazy visí na stěnách vám? 
LvK

1 komentář:

  1. Mě se moc líbí,ty schody,a taky domeček u moře.
    Mám ráda obrazy a miluju černobílé.
    Právě doplňky,dělají domov domovem.
    Někdy mě popadne nutkání a všechno měním.

    OdpovědětVymazat