Květen jedné Lucie (a na co se těším v červnu)


Květen začal romantickým 1. májem v Poděbradech, což byl zřejmě také jeden z těch mála příjemně teplých dní. A zatímco poslední rok a půl všechno, co začínalo, začínalo pomalu, tentokrát byl celý měsíc v rychlém tempu. Začalo to rychle, a tak jen doufejme, že to rychle neskončí. 

Otevřeno! 

V květnu se otevřely salony, konečně. Kadeřníka jsem sice ještě nestihla, což mi nedodává úplně na sexappealu, ale v OliOla nám začala sezóna pleťových ošetřeních, nově i biodynamických s dieNikolai. A připomínat si vůni rakouských vinic a šafránových polích ve Wachau já tuze ráda. Pracovní dobu jsem si nechala na jeden dva dny v týdnu, abych se stihla věnovat i dalším věcem. 

Nejlepší kniha, kterou jsem přečetla......Dva proti říši.
Vynikající knihu dokumentující operaci Anthropoid jsem dočetla příznačně jen pár dní před 79. výročím atentátu na Heydricha. Příběh známe všichni, ale detaily, z nichž stále mrazí, je dobré si čas od času připomenout. 
Nejlepší káva, kterou jsem pila...

...byla právě v Poděbradech na kolonádě. Vilémovo pekařství bylo velice příjemné překvapení i co se koláčů a koláčků týče. Jejich hruškový koláč byl vynikající. A na koláče a sladké já jsem expert! 


Nejlepší album, které jsem poslouchala...

  


...Daddy´s Home od St. Vincent a Ashlyn od Ashe. To první je jako vždy vynikající, to druhé hodně povedený debut. 


Nejkrásnější šaty...

...bude mít na svatbě moje ségra. Aspoň doufám. První zkouška svatebních šatů byla zřejmě mou nejkratší schůzkou v životě - všechno padlo tak, jak mělo a přesně tam, kde mělo. Bude to dobrý. 

Největší radost...

...byla při otevření zahrádek. Tu první sobotu jsem tam sama se sebou a se čtivem strávila dobrých pár hodin. Byl to luxus, o kterém se mi dlouho nesnilo. 

Na co se těším v červnu...

...na charitativní akci obrazu Pasty Onera na motivy Alfonse Muchy, která se bude konat v prostorách výstavy iMucha, na kterou jsem, jak jsem psala, stejně nutně potřebovala jít. Těším se jak malá! 

...na premiéru Zázrak (s)tvoření Laterny Magiky, která se opět rozjela. Jde tedy o dětskou hru pro celé rodiny, kde já sice nejsem cílovka, ale LM je kreativní a zábavná a je vždycky hezké sledovat, jak to celé pojme! 

...na další focení pro Silky Gang a na den plný líčení v brněnském obchůdku Dotek Slunce, kde budou k vyzkoušení novinky Und Gretel. 

...a na sluníčko, na dlouhé letní večery v Grébovce, na schůzky, pikniky, na výlety a na moment, kdy budu moc vyrazit jen v letních šatech! 

Na co se v červnu těšíte vy? 
LvK

1 komentář:

  1. Pevně doufám, že budu mít příležitost navštívit výstavu Toyen ve Valdštejnske jízdárně, hrozne se na ni tesim, tak mi to snad vyjde!!!

    OdpovědětVymazat