Na krásu, na vrásky, na vlasy: kolagen, kurkuma, chlorofyl, CBD...

Nejsem člověk, který by začínal den hrstí vitamínových pilulek. Jestli do mě něco chcete nacpat, musí mi to chutnat. Už dávno jsem tak opustila od zelených superpotravin, jejichž pachuť mě vždycky od nějaké pravidelnosti odpuzovala. Přitom jako chudokrevná bych si je měla dopřávat často. S nedostatkem sluníčka vždycky doplňuju vitamín D, poslední půl rok si pravidelně dopřávám kolagen (zde v článku už jsem psala, s čím mi pomohl) a nově zkouším, jestli existuje na světě potravinový doplněk, který by zastavil vlasopád. 

Den tak nezačnu pilulkami, ale ranní ovesnou kaší, kam dávám jablka, mandle, chia semínka a...čokoládovo-skořicový kolagen, čímž celou kaši dochutím (přitom je tam jen 1 gram cukru). Z původně čokoládového kolagenového drinku/shaku, jsem si udělala dobrotu, která mě přenese do dětství k chuti a vůni krupicové kaše. Přivedla jsem na to celou rodinu a řadu známých. Narozdíl od klasického kakaa tu máme 10 000 mg vysoce vstřebatelných kolagenních peptidů, což po třicítce beru už jako nutnost. Naštěstí sladkou nutnost. A co teprve když kaši omastím máslem...

Sladkou tečku si také dávám k ranní kávě - dám si bonbonek kolagenové čokolády. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje, ale pochopitelně to jenom vítám. Vynikající kvalitní hořká čokoláda v raw kvalitě obsahuje 30 mg doporučené dávky ceramidů, takže zase se u mlsání cítím o trochu líp. Nevýhoda je, že se smí jen jedna denně. 

Na imunitu beru Curcumin complex, jelikož kurkumy není nikdy dost. Je velice protizánětlivá, je silným přírodním antioxidantem a tedy například neocenitelná při vaření, smažení. Aby byla kurkuma vstřebatelná, nechybí extrakt z černého pepře. Na imunitu je tu taky zmiňovaný vitamín D3. Prášek se sype na jazyk bez zapíjení a je chuťově poměrně podařený. 

Co mi rovněž opravdu chutná je nápoj Beauty Hair. Velice osvěžující! Zatím nemůžu hodnotit účinky, jsem teprve v půlce balení a vlasům vždy trvá, než na cokoliv zareagují, takže dělat předčasné závěry by bylo nefér. Upřímně od toho příliš nečekám, jelikož moje vlasy nereagují prakticky na nic a vesele si žijí a padají svým vlastním životem. Složení je však skvostné - spousta minerálů se postará o funkční metabolismus, silný imunitní systém a pevné nehty. Uvidíme tedy, co se bude dít dál.

Na spaní, imunitu, ale ze všeho nejvíc na zklidnění používám 15% CBD olej. Funguje samozřejmě i nižší koncentrace (ve více kapkách), nicméně já na sobě nejvíc pociťuju patnáctku. Večer mi stačí kápnout dvě kapky pod jazyk a nevím, jak se dostanu do postele. Přes den mě zklidňuje při stresových situacích - dvě kapky jsou prakticky jak sklenička vína. Jen bez těch vedlejších účinků a kocoviny. Naopak - se spoustou organismu prospěšných látek. 

A abych nezapomněla na tu chudokrevnost, na kterou tak ráda zapomínám - jediná zelená potravina, kterou pozřu, je Tekutý chlorofyl. Chutná totiž jako svěží mátový čaj, funguje jako vnitřní deodorant a působí příznivě nejen na hladinu hemoglobinu, tedy krevní barvivo, tak na celkový stav těla - okysličuje buňky těla, dodává živiny a je zásaditý. 

Pravidelný čtenář mi asi řekne, že už jsme o tom všem psala mockrát a ano, už jsem o tom všem psala mockrát. Jsou to dlouhodobě (někdy už dlouhá léta) TOP produkty, které mi pomáhají. A protože se mě na to pořád někdo ptal, tak vše sepisuju do jednoho článku. Třeba poslouží!  

LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat