Sbírka mých kabelek


Miluju malé crossbody kabelky. 
Už si jen matně pamatuji, jak jsem nosila velké kabelky, kam jsem pochopitelně schovala téměř celý svůj svět a pak ho tahala na jednom rameni jako několika kilové závaží. 

Dnes potřebuju mít volné ruce a co nejmenší zátěž. Většinou po schůzkách nenosím noťas, a tak kabelky přizpůsobuji pouze velikosti diáře a peněženky. Hodně jsem tak zminimalizovala obsah a nechala opravdu jen to nejdůležitejší. 

Nenosím třeba vůbec deštníky, a tak zvláště toto jaro jsem už mockrát zmokla. Velké nákupy beru do plátěnky, ty malé, když se jen pro něco zastavím cestou domů, do ruky. Odvykla jsem si tahat všechno, co ten den nebudu potřebovat proto, abych po kabelkách neměla nepořádek a pořád si držela povědomí o tom, kde co mám. 

Kabelek nemám málo. Víc než polovina je však vintage, druhá polovina kožená. Výjimkou jsou dvě korkové kabelky a batůžek z listí. Vyhýbám se kožence a zbrklým nákupům. Od kabelky chci, aby byla nadčasová a vydržela se mnou řadu let v celé své kráse a funkčnosti. Asi jako se vším nepodléhám příliš trendům a značkám, tyhle věci jsem si vyřešila už dávno. Mé materialistické srdce touží snad jen po chanelce, ale tam se zase nedokážu rozhodnout nad konkrétním modelem. 

Mám však ráda několik českých designerů, jejichž kabelky nosím asi nejčastěji: minimalistické FOLBEUR kabelky už jsou u mě stálicí, hodně také nosím ledvibelku od Bodline, nově také kabelku Francesco Gattino (úvodní fotka). Ta je asi mým nejvíce extravagantním kouskem mezi všemi jednoduše elegantními modely. A byť italský název, značka je to ryze česká. Z kvalitních italských značek mám nejraději výběr na Matter.cz, kde snad není kabelka, která by se mi nelíbila. Za inspirací, jak kabelky nosit a s čím kombinovat, chodím na @boutique.stories

A teď mi konečně začíná sezóna, kdy kabelky můžu měnit podle příležitosti a události a radosti. 
Jaké kabelky milujete a nejčastěji nosíte vy? 
LvK1 komentář:

  1. Modrooranžový model na Vás pecka, super;) Jinak za mě ta háčkovaná a všechny se zapínáním na klip;)

    OdpovědětVymazat