Letní manikúra: Netoxické laky Couleur Caramel

S láskou (a zvednutým obočím zároveň) vzpomínám na doby, kdy mi bylo prakticky všechno jedno. Podle mě jsem se jako velký flegmatik narodila a byla jím šťastně ještě před pár lety. Bylo mi například úplně fuk, kde žiju a v čem. Málo kdy se mi byt, ve kterém jsem žila, líbil, ale nepřikládala jsem tomu příliš velkou váhu. Bylo mi dokonce i jedno, pokud majitel bytu, kde jsem žila v podnájmu, používal byt jako odkladiště všech kousků nábytku, který se mu už nehodil a nechtěl se zaobírat jeho likvidací. 

Nevím, kde se stala chyba, ale ještě před třicítkou se u mě všechno tak nějak přes noc změnilo. Začalo mě iritovat, že se mi něco vizuálně nelíbí, že něco není srovnané nebo že to k sobě nesedí. Přestala jsem spoustu věcí přehlížet a navzdory těmto malým každodenním frustracím jsem naopak zase dokázala spoustu hezkých věcí ocenit. A začala si konečně zařizovat všechno podle svých představ. 

Nejsem žádný pedant a určitě NEtrpím žádnou obsedantně kompulzivní poruchou, to vůbec. Ale opovažte se mi rozkopnout pečlivě srovnané boty před postelí.

Zhruba někdy v tomto věku jsem si přestala lakovat nehty, jelikož mi vadilo, když se mi lak začal loupat. Pamatuju si, že jsem i několik let neměla nalakované nehty a ani jediný lak v celé domácnosti. Až loni jsem pochopila, že pěstěné nehty jsou naší vizitkou a začala používat aspoň bezbarvý nebo jemnou barvu francouzské manikúry. 

Letos ještě na jaře jsem si řekla, že si udělám barevné léto a najdu si pravidelně čas na manikúru. První testovanou značkou netoxických laků, tedy laků šetrnějších pro naše zdraví, které neobsahují ty nejhorší chemické sloučeniny, je značka Couleur Caramel, na kterou jsem měla dobré ohlasy. Laky neobsahují 7 nejproblémovějších látek (jako např. DBP, toluen a formaldehyd...), mají příjemně široký štěteček a světe div se, slušnou výdrž. 

Přestože nemám myčku a denně tak myju celý dřez nádobí v ruce, ve dvou vrstvách mi lak vydrží první 4 dny skoro bez chybičky, 5. den se začne maličko olupovat, v mém případě hlavně odrůstat, protože mi nehty rostou - narozdíl od vlasů - rychlostí blesku. 

Mezi mé favority patří primárně fialkový lak č.66 Parma, případně výrazný s lehkou třpytkou French Riviera č. 49, který vypadá božsky i na nohou. 

Je mi jasné, že oproti běžným lakům konvenční kosmetiky se zdá být jejich výdrž možná průměrně dobrá, u šetrnějších laků (nechci používat slovo přírodnějších, byť je to poměrně ustálené spojení) je výdrž však velice slušná, možná jedna z nejlepších. Pokud je tak pro vás šetrnější složení prioritou, můžu Couleur Caramel doporučit. 

A to říká holka, která vnitřně nesnese, když se lak loupe! 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat