Moje letní guilty pleasures


Nedělejte si naděje - nikdo z nás není normální. Všichni jsme nějak narušení. Nevím, jak jsem vedená v kartotéce svého psychologa, za sebe říkám, že mám jen pár menších vad na kráse a pár menších guilty pleasures: 

1/

Jsem bytostně přesvědčená o tom, že na mě všichni moji ex vzpomínají tak nějak stejně: Furt jsme museli topit. Já se vařil horkem, zatímco tobě byla pořád zima! 

Občas si přijdu jak solární panel - čím tepleji, tím lépe. Čím větší teplo, tím více mě to nabíjí. Vedra miluju: v noci nosím hedvábné košilky, ale stále jsem schopná se zachumlat do vlněných peřin. Byť miluju horko, slunci se vyhýbám - buď se poctivě mažu SPF, nebo se zahaluju do vzdušných šatů a halenek s dlouhým rukávem. Holá kůže je mi vlastně nepříjemná tak nějak celoročně. 

2/

Nevýhoda letních měsíců spočívá v tom, že musím být do setmění venku, jinak mám pocit promrhaného dne. Touhu vyrazit na menší procházku aspoň kolem bloku mám i po setmění, kdy se lehce ochladí a je příjemně svěží vzduch. Vzhledem k tomu, že většinou po večerech pracuju a píšu, tak jsou podobně neproduktivní večery strávené venku mou největší neřestí! 

3/ 

Pořád platí, že na sport tu máme daleko zajímavější adepty, než jsem já. A to, co předvádím ve fitku bych také nenazývala sportem. Nicméně jsem se rozhodla se sebou něco dělat a začala se efektivně motivovat. Trošku se za to stydím, ale uzavřela jsem sama se sebou takovou dohodu: buď se půjdu klasicky provětrat do Grébovky a zpátky, nebo si zajdu na hodinku do fitka a pak se v té Grébovce budu moc stavit na jedno chlazené pivo. Nebudete mi to věřit, ale já jsem ve fitku teď prakticky denně!

4/

Miluju meloun, který jsem schopná sníst celý prakticky na posezení, stejně jako kýbl jahod, broskví či meruněk a vůbec nevěřím na nějaký cukr obsažený v ovoci. Nesmysl! 

5/

Nejvíce se vyžívám v nočních bouřkách, kdy vím, že jsem doma, v teple, v bezpečí, že můžu slastně spát, zatímco venku je nevlídno, mokro a zima. Hned mě ta vlněná peřina určená do Himalájí hřeje o něco víc! 

Jak říkám - nedělejme si naděje, nikdo z nás není normální a běda tomu, kdo se o to snaží! 
Vaše neřesti?
LvK

1 komentář:

  1. Moje guilty pleasures jsou v lete hlavně zmrzlina a frappe, nastesti si to zatím můžu celkem dovolit protože jsem za poslední dva roky hodně zhubla, bohuzel za to může docela vazna nemoc a to by pak byl člověk radši oplacanejsi, ale hlavně zdrav. Jo a taky občas až moc nakupuji, hlavne oblečení a kabelky a pak se divím, že to nemám kam dávat a taky ze jsem bez peněz. Jenže já byla vždycky strelec, vždycky ziju hlavne dneškem. Ale je fakt, ze si mnohem radši koupím kvalitnější a dražší kousek, než padesát šuntu, které skonci na dně skříně. Takže určitý pokrok tu je....

    OdpovědětVymazat