Pleťový olej na mastnou, problematickou pleť?


Často se nestává, pokud se vůbec kdy stalo, že bych si přála vyzkoušet kosmetiku jen z čisté zvědavosti i přesto, že není určená pro můj typ pleti. Booming Bob pleťový olej Balancing je pro smíšenou, mastnou a problematickou pleť, což není moje diagnóza, mě však zlákal slibným složením: tamanu olej, kaméliový olej, pupalka a granátové jablíčko (a řada dalších) slibují slušný koktejl živin a to nehledě na typ pleti.

  • Vypíchnout bych tu chtěla hlavně tamanu olej, který je nepřekonatelný na nejrůznější podráždění, špatně hojící se ranky a těžké projevy akné. Pokožku zklidňuje, čistí a zmírňuje ekzematické projevy. 

  • Granátové jablíčko si zase poradí se zánětlivými projevy kůže a pro své antimikrobiální účinky pomáhá v boji proti bakteriím a plísním - vnitřně i vně. Silou antioxidantů je zase bezvadnou anti-age péčí!

  • Kaméliový olej, to bylo to, co jsem si chtěla zkusit. Nezanechává po sobě nepříjemný olejový film, zabraňuje degradaci molekul kolagenu a kyseliny hyaluronové, a tak má pro pleť nedocenitelné účinky: zpomaluje známky stárnutí a pokožku chrání po celý den. 

Jaký je pleťový olej pro problematickou pleť? 

Nedokážu posoudit, zda skutečně redukuje začervenání a urychluje hojení akné, s mými občasnými zarudlostmi v obličeji si však poradil okamžitě. Pokud jsem nanesla na noc, mohla jsem si být jistá, že zarudlý pupínek do rána ztratí barvu, pokud se neztratí sám. 

Pleťový olej, který nanášíme na vlhkou očištěnou pleť (a to maximálně 2-3 kapky) je velice lehký, přiznávám, že na mě až nezvykle. Přimíchávám si ho i pod opalovací krém a prakticky o něm nevím. 

Respektuju, když s mastnou a problematickou mají lidé pocit, že nesmějí oleje, často však nejvíce záleží na výsledné kompozici a poměru jednotlivých olejů. Je to trošku oříšek to namíchat, ale když se to povede, dokáže pleťový olej postupně regulovat nadměrnou tvorbu mazu a tím zmírnit akné. Oleje pak jsou rovněž nejlepšími pomocníky na jizvy a to nejen po akné. 

Za mě tedy milé překvapení.
Až vyzkoušíte, dejte mi vědět, jak vám Balancing olej pomohl. Jsem upřímně zvědavá. 
Používáte pleťové oleje na problematickou pleť? 
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat