Ložnice má vysněná

Je to rok, co jsem se nastěhovala do nového bytu.
Bytu, který má původní, sto let staré dveře, vysoké stropy a obrovská okna.
Právě dveře jsou pro mě naprosto zásadní - nesnesu, aby některá místnost neměla vlastní dveře. Je to nějaká moje obsese, že každá místnost má svůj účel a musí se tím pádem zavírat. Nesnesu pocit otevřených dveřích. 

Neptejte se proč. Sama to nevím. Všichni jsme nějak poškození. S otevřenýma dveřma mám pocit, že uniká energie, že například do ložnice, která má sloužit k odpočinku, proudí energie z pracovny, která naopak podněcuje k co největším výkonům.

Co se ložnice týče, držím ji daleko od veškerého elektrosmogu:

  • V bytě vůbec nemám televizi. Za celý svůj dospělý život jsem neměla potřebu si televizi kupovat. Pamatuji se na televizi v obou italských bytech, kde jsem první rok ladila MTV jako kulisu k práci a druhý rok už z televize jen utírala prach. 

  • Nepotřebuju žít ve velkém bytě, ale potřebuju mít oddělenou ložnici od pracovny. Od pracovního stolu navíc musím koukat z okna, abych zrelaxovala oči, případně pozorovat detaily venkovního světa, když už mi to nemyslí. 

  • V ložnici nemám jedinou kytku, stále nevím, které jsou do ložnice vhodné. Doporučíte mi něco? 

  • Naopak mám ráda, když v ložnici mám toaletní stolek s parfémy, zrcadlem a kosmetikou. Nejkrásnější ložnici jsem měla v prvním, zcela renesančním bytě ve Florencii, kde byly kromě nočních stolků ještě dva toaletní, šicí stroj a balkon do vnitrobloku. Samotná postel sice možná byla rozežraná červotočem, nicméně estetický zážitek byl dokonalý. 

  • V druhém italském bytě měla ložnice koupelnu se záchodem. To nebylo úplně estetické, zato enormně praktické. 

  • V bytě na Žižkově byla ložnice propojená (bez dveří!) s kuchyní, což v reálu znamenalo, že když vstane ten druhý, aby si udělal snídani či ranní kávu, vstáváte - chtě nechtě - taky. 

  • V příštím bytě chci mít ložnici do vnitrobloku nebo s výhledem do zeleně, ve vysokém patře, abych mohla spát s otevřeným oknem dokořán a budila mě maximálně tak kukačka.

Jaká je vaše vysněná ložnice? 
A co vám přes práh ložnice nesmí? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat