Můj letní wishlist

 

Nedávno jsem jen tak seděla po tmě, koukala z okna na noční život pode mnou a poslouchala soundtrack dánského filmu DRUK (Chlast), který mě naprosto nadchnul. Film, soundtrack i hvězdné obsazení. V závěrečné scéně vesele tančí Mads Mikkelesen v přístavu, což mě přeneslo ve vzpomínkách do Kodaně a já si znovu chtěla dopřát severskou krásu, estetiku, architekturu, styl. 

Nevím, co mě to popadlo, ale ještě ten samý večer jsem si koupila letenky a i když Kodaň už si letos asi nestihnu navštívit, mířím ještě o trochu severněji. Svůj letní wishlist tak budu muset obohatit o pár lehkých svetříků, v Kodani jsem je tenkrát ocenila mnohokrát za den. 

Kdybyste se však chystali na jih, možná vám přijde vhod menší inspirace udržitelné módy z přírodních nebo recyklovaných materiálů. Menstruační plavky k moři, šaty a sukně například ze lnu, pohodlné botky, o kterých jsem psala zde a slaměná taška na pláž či na piknik. Tu - a ještě slamák - si stále chystám nakoupit ještě toto léto, jelikož jsem začala znovu chodit na farmářské trhy a pikniky s kamarádkami. Velice roztomilý a naprosto neotřelý doplněk v opravdu neotřelých barvách mi přijdou malé kožené kabelky Primavera od Francesco Gattino, kde oceňuju nápad a precizní zpracování kůže. A nakonec přidávám své oblíbené "vintage garmets" z malého internetového obchůdku, který už dlouho sleduju. Primárně noční košilky a šaty z hedvábí z druhé ruky (a z dob dávno minulých) mi přijdou velice půvabné, cudně sexy a úžasné právě pro horké letní dny! 

Ať už trávíte léto kdekoliv a jakkoliv, nechť na něj jednou s radostí vzpomínáte! 
Krásné léto, 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat