Šaty jak pro aristokratku & letní plány

Letos už chci vyrazit za hranice. Aspoň na malé, krátké dovolené. Před covidem jsem si dělala pětidenní výlety do Londýna, Kodaně a Lisabonu a slíbila si, že když mi čas neumožní dlouhé dovolené, budu si dělat aspoň krátké radosti. Nejsem typ na exotiku, nejsem ani vodní živočich, moře mám nejraději jako součást nedotčené přírody či města, které samo o sobě má nějakou duši, historii...

Toužím podívat se do Vídně. Vyrazit s kamarádkou autem, procházet galerie (naposledy jsme kvůli Kubrickovi v Londýně dobíhaly letadlo a dodnes ani jedna nechápeme, jak jsme to zrovna my dvě mohly uběhnout!), začínat den v kavárně, dopřát si ten nejlepší sachr a tafelspitz a být u toho neskonale elegantní. 

Tyhle šaty Šachová dáma budou první, které do Vídně přibalím. Jsou to šaty jak pro aristokratku, přesto neuvěřitelně pohodlné, postavě lichotící, rafinované svými detaily. Našla jsem k nim boty, ve kterých zvládnu i dlažební kostky a kilometry cupitání po městě bez jediného puchýře. 

Kromě tohoto ryze holčičího úniku do Vídně bych ráda vyjela do Rakouska za přírodou na místa, která už důvěrně znám a kam se ráda vracím. Od děství jsem například nebyla v Hallstatu, v té snad nejkrásnější vesničce Evropy. Dlouho jsem pak nevyrazila ke Krimmelským vodopádům nebo na vodní zámeček Ort. Na podzim pak doufám, že se dostanu do Wachau do biodynamických vinic Nikolaihofu. 

I když je Rakousko mou nejoblíbenější zemí, láká mě i prodloužený víkend například v Oslu či Stockholmu. Uvidíme, jestli a kdy to zvládnu! 

Kam se chystáte vy? 
Máte nějaká doporučení ve Vídni? Ocením i vintage shopy, blešáky a tipy na tamější restaurace. 
LvK

Šaty: Šachová dáma
Pásek: Kožený variabilní pásek La Femme Mimmi

4 komentáře:

 1. Já byla ve Vídni zrovna tento víkend :) Taky je to pro mě srdcovka. Já osobně mám moc ráda galerii Westlich (malá, zaměřená na fotky) a když od ní jde člověk pěšky do centra čtvrtí Neubau, narazí na spoustu zajímavých kaváren a celý den může zakončit v Museums Quartier. Obecně Neubau je podle mě nej čtvrť ve Vídni, kterou je potřeba nevynechat. Zatím mi přijde, že ji ještě moc turistů neobjevilo. A na parking doporučuju P&R Leopoldau před Vídní na konečné metra U1, člověk si ušetří spoustu nervů, pokud tedy nemá ubytování přímo se zajištěným parkováním. Vypadá to tam hodně opuštěně, ale zatím se autu nikdy nic nestalo, ťuk ťuk. Tak ať se výlet vydaří! V případě dotazů se klidně ptejte. Hezký týden :) Eliška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Eliško,

   Vy jste úžasná, velice děkuji za veškerá doporučení. I ten parking se bude hodit. Já byla ve Vídni naposledy v 15 letech, za což se stydím, takže už si pamatuji jen málo a tohle mi velice pomůže.

   Děkuji!

   Vymazat
 2. Taky moc toužím po Vídni (a vlastně po celém Rakousku).. :) Šaty jsou opravdu nádherné. A ty botky? Krásná barvička. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, děkuji.

   Ano, Rakousko je boží! Chystám se tam snad ještě v srpnu do přírody, tu tam taky doporučuju :-)

   Vymazat