Červenec jedné Lucie (a na co se těším v srpnu)

V červenci jsem udělala celkem rychlé rozhodnutí: odjet si na pět dní do Stockholmu, sama.
I když věřím, že mám dvě kratší dovolené teprve před sebou, nějak jsem nechtěla čekat a odjela do destinace, kterou jsem měla v plánu prakticky od toho dne, kdy jsem poprvé viděla původní švédský seriál o Pippi dlouhé punčoše. Takže zhruba od tří let.

Můj červenec tak byl naprosto dokonalý, i když si dnes říkám, že jsem si pobyt měla ještě o pár dnů prodloužit. 

To nejlepší, co jsem pro sebe udělala...

...Stockholm, pochopitelně. Denní teploty se tam pohybovaly mezi 25-29°C s příjemným vánkem od vody, takže naprosto ideální počasí i na větší procházky napříč městem. Pravda ale je, že jsem se několikrát denně vozila lodí, abych poznala Stockholm i z té druhé, neturistické strany. A stejně jako mě uchvátilo samotné město, uchvátili mě i seveřané, kteří se prakticky omluví, když vám vstoupí do osobního prostoru. Zatím jsem asi neviděla krásnějšího města, než je Stockholm. Konkurovat mu v mých očích může snad jen New York City nebo Boston, ale to jsou zrovna enormně přelidněná místa, kde se těžce odpočívá. Stockholm je vedle nich oáza klidu a prostoru! 

Nejlepší kniha, kterou jsem přečetla...

...starší tvorbu od Joa Nesbøho Lovci hlav. Vzala jsem si ji do Švédska, jelikož narozdíl od většiny Nesbøhových knih je útlá a vešla se mi tak s přehledem i do menší kabelky. Je to příjemná a velice nenáročná a zábavná oddechovka, na Nesbøho vlastně málo temná, ale k letnímu večeru na lavičce v přístavu dokonalá volba.

To nejlepší, co jsem si koupila...

...určitě úlovky ze Stockholmu. Zvláště pyšná jsem na halenku z čistého hedvábí a kožené šortky. Nicméně jsem si přivezla i skandinávskou ELLE s přílohou Decor, což zrovna ve Skandinávii je příloha neskutečně stylová! 

Nejlepší výlet...

...byl na Malou a Velkou Ameriku, kde jsem od puberty nebyla. Ještě teď si vzpomínám na ty fotky s hárem a úzkými slunečními brýličkami, které nevím, kdo mi vybíral, ale já to rozhodně být nemohla. 

Nejlepší restaurace, jakou jsem navštívila...

...bylo bezkonkurečně Gran Fierro. Argentinská kuchyně s argentinským hovězím je zvláště v centru Prahy prakticky raritou. Plně udržitelný koncept restaurace stojící na cirkulární ekonomice tu není příliš rozšířen, o to je však zajímavější. Jako předkrm jsem si dala vynikající krevety, jako hlavní chod chobotnici a ta byla naprosto neskutečná a dezert byl jasný - palačinka. A do toho to jejich víno...

Nejlepší party...

...byla rozlučka se svobodou, kterou jsem pořádala pro svou ségru! Myslím, že se to povedlo. Končit to nemohlo jinak, než podnapilým zpěvem všech zúčastněných, vykřičenýma hlasivkama a bolehlavem druhý den ráno. Předpokládám, že na svatbě to nebude o moc jiné.

Nejlepší letní paletka...

...Couleur Caramel, odstín 41. Přibalila jsem ji do Stockholmu s tím, že v ní najdu matující podkladový pudr, rozjasňovač, tvářenku i bronzer. Tudíž multifunkční líčidlo na celý obličej, který v příručním zavazadle nezabral skoro žádné místo, přitom dodal barvu!

Na co se těším v srpnu...

...na svatbu, samozřejmě. 

...na dvě kratší dovolené. 

...na Harper’s Bazaar & Mandarin Oriental Beauty den se šátečky SilkyGang!

...na trochu klidu. V červenci ho paradoxně příliš nebylo.

...na poslední vlahé letní večery.

...na výstavu TOYEN, na kterou se těším už od června. 

...a snad zvládnu i nějaké divadlo. 

Jaký byl váš měsíc a na co se těšíte v srpnu? 
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat