Jak se testuje: Od prototypu po finální produkt


Ve většině případů se mi jako blogerce dostanou do ruky už věci hotové. 
Zvláštní radost ale mám, pokud se dostanu k celému procesu vývoje kosmetiky a to ještě předtím, než se finální produkt doladí k dokonalosti a může se tak odeslat na schválení.

A i když to není součást mé práce, je to taková ta radost za tím. 
Konec konců - já bych měla znát každý produkt co možná nejlépe, to už moje práce je a nikdy jej nepoznám dost dobře, pokud nebudu vědět, jak vznikal a co se během celého procesu muselo vylepšovat.

Jak to začíná? 

Například zkouším každý produkt CANNORu už od té první verze. Začíná to "prototypem" každého produktu, kdy si řekneme, co musí produkt splňovat, pro koho je určen, jakou má mít funkci, konzistenci... Vývojářka Míša, která má od loňského léta na starosti inovaci a vývoj všech novinek, pak přinese několik verzí. Jelikož v ten moment ještě nikdo netuší kompletní složení, může si na nás vyzkoušet, jak na zcela nové složky a vůně reagujeme. 

Tak třeba nové masky. Ty jsem nosila kamarádkám, kosmetičkám či redaktorkám, které mají srovnání a to nejen s přírodní, ale narozdíl ode mě i s konvenční kosmetikou, jsou zhýčkané a často přesně vědí, co má jak fungovat. A když nikdo z nás nezná INCI a nemáme se tak čeho chytnout, dáváme myslím ty nejupřímnější zpětné vazby. 


Co dopadlo perfektně okamžitě, na co byly nejlepší reakce hned po prvním použití, byla maska ČERVENÁ. Tedy s ibiškem, růží a dračí krví. Ta se líbila nám všem - stojí někde na pomezí čistící a vyživující masky, která dělá dobře každému typu pleti. Všechny jsme se shodly, že příjemně voní a nechává pleť vláčnou, hydratovanou a svěží i po náročném dni. Má ryze ženské složení a dračí krev ji dodává ohnivou barvu a také řadu důležitých minerálů! 

Co se v první verzi naopak vůbec nepovedlo, to byla maska ČERNÁ. Tedy s baobab práškem a aktivním uhlím. Ta má, jak už název napovídá, čistit póry, černé tečky na nose a detoxikovat. Je tak jasné, že je určena pro mastnější typy pleti. Já ji zkoušela lokálně na nosánek - a i když ten vyčistila skvěle, já následně nemohla vyčistit umyvadlo. Kamarádka ji smývala ručníkem, vatový tamponek na to nestačil. Jednoduše - aktivního uhlí bylo moc. A tak se několikrát ubíralo, měnily se poměry jílů a olejů. Poslední verze, která je nyní v prodeji, je až verze pátá a celý proces tak trval mnoho měsíců. Zase můžu říct, že jsem póry nikdy neměla opticky menší a čistější. 

Velice příjemná byla maska ČOKOLÁDOVÁ. Ta byla boží - výživná, voňavá, pleť svěží, hydratovaná a vláčná. V první verzi však voněla jak Arabesky, vánoční želé na stromeček. Míša tak musela vytunit vůni a rozhodla se pro zásadní změnu: maska nebude vonět po pomerančích, ale po hořkých mandlích. Kromě mandlového oleje tak přidala i švestkový a třešňový. Jako lehký peeling je zde obsažená kurkuma, což zůstalo už z první verze. A kurkuma jak víme čistí a zklidňuje zanícená místa. 

Mým největším favoritem však zůstává maska ZELENÁ. Tedy s jasmínem a opuncií. Nikdy jsem nebyla příliš velký milovník jasmínu, je to velice těžká vůně, tady však vývojářka navázala na vůni Nočního balzámu, který mi to připomíná. Opuncie je považována za přírodní botox, jde o velice vzácný a drahý olej (zde v BIO kvalitě), který spousta značek prodává bohužel naředěný. Zelená maska mi přišla fajn, když jsem ji nanesla. A přišla mi naprosto dokonalá, když jsem ji smyla - pleť vyživená, ale hlavně: vyhlazená, bez kruhů pod očima, pevná a opět vyhlazená. Pokud se nemýlím, ladila se tu jen vůně, složení a efekt považuji za mimořádně podařený! 

A testování pokračuje...

A zatímco píšu tento článek, mám na obličeji další Cannor masku - tentokrát emulzní, jílovou. Neptejte se mě, co obsahuje, já to netuším. Ještě vůbec není v prodeji a asi ještě ani dlouho nebude. Čekají ji ještě - zátěžové zkoušky (mikrobiologie), dermatologické zkoušky a posléze zhodnocení bezpečnosti kosmetického produktu. Ale baví mě už teď v té první verzi. 

Tímto končím dnešní post, jdu masku smýt a mrknout do koupelny, co tam máme k testování dalšího!
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat