Tuhá mýdla: Zvládne je i suchá pokožka?

Už před několika lety jsem vyměnila tekuté mýdlo v plastové láhvi za korkovou mýdelničku s tuhým mýdlem. Tento rok jsem vyměnila i tekutý kondicionér za pečující tuhý kondicionér v kostce. A zatímco to začalo jako předsevzetí eliminovat zbytečný plast, tuhá mýdla jsem si zamilovala. Zvlášť, pokud voní tak, že je mohu použít i do šatníku či prádelníku. 

Tuhá mýdla však dosud byla jen záležitostí mytí rukou. 
Mockrát jsem zkoušela nahradit sprchové gely právě za tuhá mýdla, ale moje sušší pleť to nikdy příliš nezvládala. Na omak hrubá, suchá kůže, šupinky, pnutí. Čistit si mýdlem pleť je pro mě naprostá noční můra, která bez výjimky vždy skončila nepěkně staženou pletí. 

Přesto jsem souhlasila, že otestuji francouzské BIO Vyživující mýdlo pomerančový květ (neroli) od Balade de Provence, jelikož jsem měla od této značky slaměnkovou skincare řadu a byla bezvadná! Skvělé je i složení tohoto mýdla - obsah bambuckého másla mě v mýdle vždy potěší. Znamená to, že bude o něco tučnější a výživnější, než běžná mýdla, pro suchou pokožku tedy daleko přínosnější a méně vysušující. 

Oleje a rostlinná másla si díky pomalému, studenému procesu výroby zachovávají své hydratační vlastnosti, navíc vůně neroli slibuje i nadmíru příjemný zážitek. 

Jakmile mýdlo přijde do kontaktu s vodou, příjemně se rozvoní. Dokonce tak, že mi provoní celou koupelnu. Dobře, mám koupelnu malou, ale stejně se to dosud žádnému mýdlu či sprchovému gelu nepodařilo. 

A i když se mýdlo nedá úplně srovnávat například se sprchovými krémy, které mi zanechají pleť vláčnou, pocity pnutí tu po koupeli jsou minimální. Kůže nešupinkatí a není hrubá, ale nakrémovat a zvláčnit potřebuje. 

Pokud nemáte primárně suchou kůži, tuhé mýdlo Neroli nejspíš v pohodě zvládnete. Výrobce jej doporučuje i na mytí obličeje, pod což se sice nemůžu podepsat, na druhou stranu pokud tuhá mýdla milujete a dělají vám dobře, budete zřejmě jenom nadšeni. 

Druhým produktem na vyzkoušení bylo Balade de Provence BIO Pečující tuhé mýdlo na holení pro ženy se stejnou vůní neroli. Malá kostička vytváří s vodou příjemnou mléčnou pěnu, která chloupky zjemní a zklidní podrážděnou pokožku. Nahrazuje pěny a gely na holení, tak často prodávané opět v plastových obalech, nevysušuje a je vhodné na celé tělo. Ocení ho i citlivá pleť a svou intenzivní vůní udělá i z holení voňavou chvilku, rituál. Najdeme v něm rovněž shea máslo, dále třeba hroznový a ricinový olej. 

Mýdelnička nebo krabička? 

K mýdlům jsem dostala plechovou mýdelničku, která mýdlo klasicky odvětrává, když přidáme víko a pevné dno, poslouží jako krabička na cesty, do fitka, na víkend mimo domov. Neváží prakticky nic, schová toho hodně a předchází hromadění dalšího obalového materiálu. 

Pakliže milujete tuhá mýdla - z čistě přírodních BIO ingrediencí, bez chemické parfemace a barviv - Balade de Provence vás, věřím, mile překvapí svou čistotou a nevtíravou vůní francouzského venkova! 

Používáte tuhá mýdla? 
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat