Víkendové radosti: RAKOUSKO

Konečně jsem se dočkala - po dlouhých letech jsem navštívila opět svůj "rodný kraj", Rakousko. Myslím, že tu o tom píšu každý rok a stále se tak opakuju, ale Rakousko miluju od malička. Z jižních Čech je to kousek, a tak jsme tam běžně jezdili na výlety několikrát ročně. Jsem velice nostalgická, a tak mě to občas přepadne i v dospělosti, že se chci vrátit na místa, která jsem zbožňovala už jako dítě.
V tomto případě je to tedy vodní zámeček Ort, Krimmelské vodopády, Salcbursko a Hallstatt. Letos jsem si zámeček Ort užila i z lodi, kterou jsme si zapůjčili a kroužili po jezeře. Lépe celý výlet začít nemohl. K večeru jsme se přesunuli do Hallstattu a večer do malého rodinného penzionku nahoře na té nejvyšší hoře v okolí. Pro člověka z města naprosto nevídaná panorámata, ticho, hvězdy a taky svět, který se odehrával tam někde dole pod námi. 

Velice pěkný večer nám připadal i ten následující, sobotní, kdy jsme po výletě na vodopády seděli na terase, otevřeli si pivo a sledovali, jak přichází bouřka. Vypadalo to dokonale - nehřmělo, nepršelo, jen se blýskalo a zvedal se vítr. Zdálo se to být jako dokonalá romantika do té doby, než jsme druhý den zjistili, že v Krimmlu měla bouřka ničivé dopady, způsobila sesuvy půdy a víc jak sto lidí muselo být evakuováno ještě předchozí noc. Nám to samozřejmě odřízlo cestu zpět do Česka, takže jsme si udělali nucenou objížďku přes Německo. 

Na Rakousku je však krásná jedna věc - jako spolujezdec si vždycky užijete úžasné výhledy, téměř zážitkovou jízdu, ať projíždíte horami, údolím či vesničkami. Miluju jejich přírodu, architekturu, opečovávaný venkov a baráčky. Z tohoto víkendu nemám ani moc fotek. Mobil jsem ještě ráda nechávala dlouhé hodiny bez pozornosti. A přiznejme si - pomohlo i to, že rakouské hory byly prakticky bez signálu. Jaká to vzácnost! 


Jelikož se mi letos nepodařilo urvat si aspoň týden v kuse na dovolenou, rozhodla jsem se ještě na prodloužený víkend vyrazit s kamarádkou do Vídně, po které už dlouho toužím. Bude to vlastně takové loučení s létem a já doufám, že ve velkém stylu! 

Po rakouské přírodě tak jdu zjišťovat, co nám rakouská metropole nabídne za kulturu. 
Protože jinak skončíme jenom po kavárnách...
LvKŽádné komentáře:

Okomentovat