Podpora jater a trávení: ostropestřec, artyčok i černá ředkev

Minule jsem tu psala o svých předsevzetích, ještě před létem jsem k nim přidala jedno navíc: začít cvičit. Když skončil lockdown, pochvalovala jsem si, že i přesto, že jsem většinu domácí izolace strávila s knížkou v posteli, jsem vůbec nepřibrala. Ano, bolela mě záda, tělo chátralo, a tak jsem s prvním otevřeným fitkem naběhla zpevnit si tělo a vylepšit držení těla. 

A pak přišlo léto. Byť bylo krátké a ne příliš teplé, po více jak roce jsem znovu začala společensky žít. To, co jsem zameškala, jsem nyní doháněla: snažila se potkat s kamarády, které jsem dlouho neviděla, aktuální znovu začaly být pracovní schůzky, divadelní premiéry, kino...

Jestli jsem z lockdownu vyšla bez kila navíc, tak letní pozdní večeře, všechny ty dortíčky, víno nebo pivečko v Grébovce už mi oblečení zmenšily. Možná to není tak vidět, jako je to cítit. Sukně, které se mi protáčely v pase, už stěží dopnu. 

To se stává. Mně pravidelně dvakrát za rok - po létě a po Vánocích. 
Není to nic, s čím bych se nějak trápila a neuměla pracovat. Prostě jen trochu odlehčím jídelníček, dám si suchý leden nebo únor, případně se začnu trochu více hýbat. Ze zkušenosti ale vím, že je to buď - anebo. Když se pokusím zkombinovat všechno dohromady - tedy odlehčit jídelníčku, dát si suchý únor a ještě se víc hýbat - není se mnou k vydržení. 

Letos se určitě více hýbu. Pravidlně, nově už i kardio. Sobotní koláčky jsem vyměnila za smoothie, ale svůj rituál odpolední kávy a hořké čokolády si vzít nenechám. A čím víc se ochlazuje, tím méně mám chuť na víno. A jelikož velkou detoxikační úlohu celého našeho těla hrají játra, dala jsem si přes léto poměrně intenzivní kúru na játra od Flora Natura. A začala jsem ostropestřcem. 

Flora Natura Ostropestřec Mariánský

Jedna skleněná ampulka obsahuje 2000mg ostropestřce mariánského v BIO kvalitě, zpracovaného bez umělých sladidel a konzervantů. Takže čistá rostlina v silné koncentraci a ve své nejčistější podobě. Ampulka se vymáčkne do sklenice vodou a vypije před jídlem. 

Ostropestřec Mariánský je silný antioxidant, posiluje a regeneruje játra, jako doplněk stravy poslouží i imunitnímu systému. Pomáhá zdravému trávení a udržet normální hladu cukru v krvi. 

Ampulka Flora Natura je poměrně příjemné chuti, a protože mi ostropestřec dělá dobře hlavně na trávení, zvlášť po těžkém nebo příliš masitém obědě, a tak si ho dávám nejčastěji po jídle. Celá kúra by měla trvat max. 3 týdny v kuse. 

Flora Natura Duo Játra (artyčok, rabanon)

Po delší pauze jsem vyzkoušela směs artyčoku a kořenů černé ředkve (rabanon). Výrobce směs doporučuje při nedostatečné činnosti jater. Podporuje rovněž tvorbu žluči a trávení tuků, přispívá k detoxikaci organismu. 

Zřejmě je to artyčok, který ampulce dodává velice hořkou chuť. Pokud vám hořkost nevadí a hledáte něco na zlepšení a urychlení trávení, bude vám tahle směs plná hořčin dělat dobře. Není to nic nepoživatelného, taková pampeliška mi vždycky přišla daleko horší, jen upozorňuji, že je to chuť opravdu intenzivní. A jak už to tak bývá - to zdravé a hořké nechutná, ale pomáhá. Mně moc. Přestala jsem být po jídle tak unavená a ospalá. 

Flora Natura complex 4+ Játra (zemědým, meduňka, rabanon, rozmarýn, prvosenka)

Tahle ampulka, chuťově připomínající bylinný čaj bez hořkých tónů, obsahuje kořeny ředkve černé, celou nadzemní část zemědýmu lékařského, listy meduňky lékařské, rozmarýnu a květy prvosenky. Vše v BIO kvalitě. Celá směs je méně intenzivní než předchozí dvě, zato dlouhodobě příznivě působí na celou trávicí soustavu a středovou oblast břicha. Bere se pouze 1 ampulka denně, já tímto komplexem, který teprve užívat začínám, zakončuji celou několikaměsíční kúru. 

Slibuju si od toho více energie a odolnější imunitní systém. Ke kúře se vrátím zase až po Vánocích. Do té doby chci ještě začít s pravidelným saunováním, to je něco, co mi vždycky pomáhá na uvolnění svalů a prohřátí těla. 

A jak se znám - pak si dám zase všechno to cukroví, aby byl svět v rovnováze. 
Máte nějaká předsevzetí do konce roku? 
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat