5 věcí, které mi dělají radost na podzim

Krásu podzimu jsem dosud ještě pořádně neobjevila.
Není to úplně moje roční období. Ještě pořád umí být krásně, přesto už je zima.
Takže zatímco jaro a léto mi dělají radost tak nějak jen tím, že jsou, u podzimu a zimy si tu radost často musím sama hledat. 

1. JÓGA

Mít jógové studio vedle baráku ve mně vždycky spustí trochu výčitky svědomí, když jdu okolo a zrovna nevejdu dovnitř. Celodenní lekce mi totiž ničí veškeré možné výmluvy. A tak jsem jednoduše začala chodit, i když jsem původně chtěla zůstat věrná fitku. Jen přeci potřebuju tělo zpevnit a vytvarovat, což od jógy úplně nečekám. Nicméně mě vždycky skvěle protáhne a prokřupe líp jak kdejaká bolestivá masáž. 

2. SAUNA

Sauna je něco, co podtřebuju celé zimní období, abych se prohřála a nasála trochu toho tepla do jinak neustále prokřehlého těla. Cíl na následující měsíce (prakticky až do jara) je jasný: chodit do sauny aspoň jednou týdně. Miluju tyhle wellness procedury, zvlášť v obdobích, která jsou pracovně náročná. 

3. SPÁNEK

Po více jak roce žiju v bytě, kde je ráno ticho. Myslím tím skutečné ticho, které jsem tak dlouho neslyšela ani na vesnici (zdravím všechny sousedy s cirkulárkou a sekačkou) a ťukám, abych něco nezakřikla a tento božský klid tu zůstal. Probouzím se sice stále relativně brzo, tělo si zvyká, že ho nebudí agresivní řev sousedů, o to víc si užívám klidného rána a pomalu se navracím ke svým 8 hodinám spánku. Nejlepší možné wellness všech dob!

4. BALKON

Když ještě vysvitne sluníčko, které mi praží na balkon, nepoznám, že je chladno a ještě se tam na chvilku vyhřívám jak had. Jsem schopná na balkoně strávit půlku víkendu - nejčastěji s kávou a knihou, ale klidně i s noťasem na klíně. Nedávno jsem si koupila pléd z jačí vlny, který jsem si dlouho přála, a tak se do něj zachumlám, nasávám svěžího podzimního vzduchu a pracuju nebo čtu. Na druhou stranu - za podzimním relaxem jsem vždycky chodila do Grébovky, byl to můj dennodenní pohyb, teď už se musím k takové procházce přemlouvat, protože na balkoně je tak krásně! 

5. VÝHLEDY

Jelikož žiju ve vysokém patře nad střechami domů, radost mi dělají večerní výhledy na osvětlenou Prahu. Když jsem sem jako student jezdila na návštěvy nebo brigády, přesně takhle jsem si tohle město představovala. A přesně takhle jsem si představovala svůj budoucí výhled. Koukám z oken místo televize a s tímto výhledem i usínám. Snad proto jsem ještě nepověsila závěsy a to jsem na jakékoliv světlo v noci citlivá. 


Co dělá na podzim radost vám? 
LvK

1 komentář:

  1. Moc ráda bych viděla nějaké fotky tvého nového hnízdečka. Jinak mně dělá/nedělá radost kompletní rekonstrukce bytu. Je to docela náročné. Ovšem ta představa nové velké šatny vše přebije.

    OdpovědětVymazat